فراخوان بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان


فراخوان بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، فراخوان بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با ۸ بخش تخصصی برای برگزاری در آذرماه ۱۳۹۶ منتشر شد.

این فراخوان با یاداشت کوتاهی از مریم کاظمی دبیر جشنواره بیست و چهارم آغاز شده که در آن آمده است: جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان بعد از بیست و سه دوره برگزاری، یک اتفاق موقتی و یک جشن فرخنده چندروزه نیست. یک تاریخ و یک فرهنگ است. تاریخ بخشی از تئاتر ایران که زنجیره  سال ها کار اجرایی نمایش های کودک ونوجوان را به هم پیوند داده است و برایمان خاطره انگیز شده است.

درطول زمان، جشنواره پالوده شده، تغییریافته و به شکل کنونی آن درآمده است و اگر از این منظر به طور یکپارچه به جشنواره نگاه کنیم، تغییر اجتناب ناپذیر است و باید منتظر تحول و دگرگونی مثبت در سال های آینده نیز باشیم و خود را موافق و شریک آن بدانیم. با امید به رویدادی پویا به سمت آذرماه ۹۶ پیش می رویم.

بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار می شود، شعار «کودکی؛ همسفر قصه ها» و هدف تقویت و رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش را چشم انداز برگزاری خود معرفی کرده است.

در این فراخوان اولویت انتخاب مضامین آثار شرکت کننده، توجه به کیفیت هنری، اخلاق اجتماعی و خانوادگی، سنت های دین مبین اسلام، مهر و دوستی، فرهنگ اصیل ایرانی، شادی و امیدواری و توجه درست به مخاطب نمایش اعلام شده است.

بخش های تخصصی جشنواره شامل تئاترکودک، تئاتر نوجوان،  تئاتر خردسالان، تئاتر خیابانی، تئاتر بین الملل، مسابقه نمایشنامه نویسی، تئاتر دانش آموزی و کارگاه های آموزشی خواهند بود.

مطابق فراخوان  مهلت ارسال طرح و ایده اجرایی بخش تئاتر خردسالان و تئاتر خیابانی تا تاریخ ۳۱ تیرماه، مهلت ارسال آثار متقاضی مسابقه نمایشنامه نویسی مرحله نخست تا تاریخ اول تیرماه مهلت ارسال لوح فشرده نمایش های متقاضی بخش های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ ۷ تیرماه خواهد بود.

 ارزیابی و معرفی طرح های برگزیده بخش تئاتر خردسالان وتئاتر خیابانی تا تاریخ ۱۵ مرداد و مهلت دریافت لوح فشرده طرح های برگزیده بخش تئاتر خردسالان و تئاترخیابانی تا تاریخ اول مهرماه خواهد بود.

 ارزیابی و معرفی آثار برگزیده مرحله نخست مسابقه نمایشنامه نویسی تا تاریخ ۲۰ شهریورماه و ارزیابی و معرفی نمایش های برگزیده بخش های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ ۲۲ مهرماه به انجام خواهد رسید.

هنرمندان تئاتر و گروه های نمایشی می توانند با مطالعه دقیق فراخوان و ارسال فرم پر شده و مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره آثار خود را در این جشنواره تخصصی شرکت دهند.

نشانی دبیرخانه همدان، بلوار بعثت، جنب پارک مردم، مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان. کد پستی: ۶۵۱۶۹۳۳۶۳۴ و شماره تماس :۰۸۱۳۸۳۸۶۹۴۹ و ۰۸۱۳۲۵۱۲۱۱۸- داخلی ۱۲۷ – نشانی الکترونیکی festival۲۴children@theater.ir برای ارتباط با هنرمندان اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *