جشنواره تئاتر کودک برای افتتاحیه و اختتامیه فراخوان داد


طرح‌های برتر برای برپایی افتتاحیه جشنواره تئاتر کودک گردآوری می‌شوند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ،‌ بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان که قرار است در فضای باز شهربازی رنگین‌کمان شهر همدان و همراه با مراسمی مردمی آغاز شود، طی فراخوانی از هنرمندان تئاتر دعوت کرده تا طرح‌های پیشنهادی خود را برای برگزاری آیین افتتاحیه و اختتامیه به دبیرخانه ارسال کنند.

مجید فروتن ، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این‌باره گفت: امسال برای اولین‌بار با انتشار فراخوانی از هنرمندان تئاتر دعوت شد تا طرح‌های پیشنهادی خود را برای برگزاری آیین افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند تا از میان طرح‌های پیشنهادی، بهترین طرح انتخاب و اجرا شود.

وی با اشاره به این که افتتاحیه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ۱۰ مهرماه با حضور کودکان و خانواده‌ها در فضای باز شهربازی رنگین‌کمان برگزار می‌شود، ادامه داد: از این رو مهلت ارسال طرح‌های پیشنهادی برای آیین افتتاحیه نیز تا پایان تیرماه تمدید شده است. این فراخوان شامل طرح های پیشنهادی برای مراسم اختتامیه نیز می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند پیشنهاد‌های خود را برای مراسم پایانی جشنواره تا پایان تیر به دبیرخانه ارسال کنند.

مدیر اجرایی جشنواره در شهر همدان از افزایش ۴۰ درصدی آثار رسیده به بخش‌های خیابانی و خردسال خبر داد و یادآوری کرد: دیگر بخش‌های این جشنواره تا آخر تیرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. همچنین مهلت ارسال طرح‌های پوستر این جشنواره تا دوم مردادماه است.

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌و‌نوجوان در هشت بخش مسابقه تئاتر کودک، مسابقه تئاتر نوجوان، تئاتر خیابانی و نمایش نامه‌نویسی، تئاتر بین‌الملل، تئاتر خردسال، تئاتر دانش آموزی و کارگاه‌های تخصصی از ۱۰ تا ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۴ با دبیری شهرام کرمی در استان همدان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *