با محوریت سردار آسمانی "سپهبد سلیمانی"  ؛

فراخوان محفلِ “نمایش‌ْخاطره” منتشر شد


دبیرخانه همایش ملی تئاتر سردار آسمانی جزئیات برنامه این محفل را اعلام کرد.

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس دبیرخانه ستاد اجرائی همایش ملی تئاتر  سردار آسمانی جزئیات برنامه تخصصی ویژه این همایش را اعلام کرد.

ویژه برنامه همایش ملی سردار آسمانی با عنوان “نمایش‌ْخاطره” و با محوریت خاطره گویی و با حضور هم‌رزمان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرماندهان لشگری و مقامات کشوری و هنرمندان تئاتر کشور با همکاری دبیرخانه کانون فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار خواهد شد.

در این محفل یک روزه با بررسی ابعاد و شخصیت این فرمانده مقتدر سپاه اسلام و مواجهه با خاطرات مستند از این شهید بزرگوار زمینه برای خلق اثر و متون نمایشی براساس زندگی، سیره و مبارزات شهید حاج قاسم سلیمانی در مقاطع گوناگون همچون حضور وی در دوران دفاع مقدس، نقش برجسته وی در فرماندهی جبهه مقاومت اسلامی و خصوصیات اخلاقی رفتاری وی فراهم خواهد شد.

این برنامه روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۹۸ ساعت۱۰ صبح در مجتمع فرهنگی هنری اسوه برگزار خواهد شد.

متن این فراخوان بدین شرح می باشد:

دبیرخانه همایش ملی تئاتر  سردار آسمانی با هدف خلق آثار و متون نمایشی برجسته و آشنائی جامعه فرهیخته تئاتر کشور با سبک زندگی و شیوه حیات طیبه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، محفلِ “نمایش‌ْخاطره” با محوریت شهید سپهبد قاسم سلیمانی را برگزار می کند.

الف: محورها و خاطره‌های  مورد ارائه  در محفل:

۱)سردار سلیمانی و دفاع مقدس

۲) سردار سلیمانی و محور جبهه مقاومت اسلامی

۳)سیره، سبک زندگی و نحوه تعامل سردار با اقشار جامعه

 

ب)شرایط و قوانین بخش نمایشنامه :

نمایشنامه نویسان متقاضی بایستی آثار خود را در محورهای فوق‌الذکر و با بهره مندی از خاطرات بازگو شده در این محفل خلق نمایند. بدیهی است استفاده از سایر منابع معتبر، در جهت خلق لحظات و صحنه‌های ناب از زندگی و مبارزات سردار آسمانی بلامانع است. همچنین نمایشنامه‌های ویژه اجرا در مساجد علاوه بر رعایت نکات و محورهای فراخوان، بایستی موارد ذیل را هنگام نگارش رعایت نمایند:

 ۱- نمایشنامه‌ها باید تک جنسیتی باشد.

۲- مدت زمان نمایشنامه حداکثر ۳۰ دقیقه باشد.

۳- از حداقل دکور و آکسسوار برخوردار باشد.

 

دبیرخانه ستاد اجرائی همایش ملی تئاتر سردار آسمانی متعهد می گردد که از ۳ نمایشنامه برگزیده  تاسقف ۵۰ میلیون ریال و از  ۵ نمایشنامه  ویژه اجرا در مساجد تاسقف ۲۵ میلیون ریال  حمایت نماید.

همچنین نمایشنامه های برگزیده صحنه ای ونمایشنامه های  ویژه اجرا در مساجد در ۲ مجلد جداگانه توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منتشر خواهد شد.

سه نمایشنامه برگزیده نهایی صحنه‌ای جهت تولید و شرکت در هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در سال آینده مورد حمایت ویژه قرار خواهند گرفت.

مهلت ارسال آثار تا ۱۵ اسفند ۹۸ خواهد بود.

متقاضیان جهت ثبت نام و شرکت در این محفل تا تاریخ ۱۹ بهمن ۹۸ با شماره تلفن های۸- ۸۸۷۴۱۴۲۷ و ۸۸۵۰۴۳۴۱ تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *