فراخوان نخستین جشنواره آیین‌های مذهبی خمسه


نخستین جشنواره رقابتی نمایش آیین‌های مذهبی «خمسه» با رویکرد ارتقای فرهنگ دینی و تثبیت هنر نمایش در میان شهروندان، شهریور و پاییز امسال برگزار می‌شود.
 نمایش آیین‌های مذهبی خمسه

به گزارش تئاتر فستیوال ، حمایت از جریان نمایش‌های ارزشی، ارتقای جایگاه تئاتر در زندگی شهروندان، ارتقای اخلاق شهروندی و ترویج فرهنگ مهربانی با بهره‌مندی از سیره امامان معصوم(ع) و پیشوایان دینی با استفاده از زبان نمایش از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

جشنواره آیینی خمسه با محوریت سوگواره ائمه اطهار(ع) به پذیرش متون نمایشی می‌پردازد و متون با موضوع زندگانی پنج تن آل عبا(ع) در اولویت حمایت خواهند بود.

این جشنواره در دو بخش بخش صحنه‌ای شامل نمایش‌های صحنه و تعزیه و بخش میدانی شامل نمایش‌های خیابانی، نقالی و پرده‌خوانی پذیرای متون نمایشی است.

علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان شهریور ماه جاری نسبت به ارسال متون نمایشی خود اقدام کنند، همچنین مدارک مورد نیاز شرکت در جشنواره را به دبیرخانه به نشانی تهران، شهرک غرب، خیابان ایران‌ زمین شمالی، فرهنگسرای ابن سینا، دبیرخانه جشنواره نمایش‌های آیینی خمسه تحویل دهند.

جشنواره خمسه در فرهنگسرای ابن سینا، اماکن عمومی و بوستان‌های مختلف تهران برگزار می‌شود و اطلاعات تکمیلی و فرم‌ثبت نام به زودی از طریق نشانی www.khamsehfestival.ir در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *