فراخوان هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی منتشر شد


فراخوان هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی برای برگزاری در شهریور ماه ۱۳۹۶ منتشر شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، کانون نمایش‌های آیینی وسنتی وانجمن هنرهای نمایشی ایران باحمایت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی را به منظور اشاعه زمینه‌های مناسب پژوهشی در بررسی ریشه‌های نمایش ایرانی و نمایش‌های سنتی سایر ملل، حفظ و ثبت میراث کهن نمایشی ایران زمین و بهره بردن از این دستاوردها برای بنیان تئاتر، در شهریور ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌کنند.

جشنواره هجدهم در ۱۰ بخش تخصصی نمایش‌های تخت حوضی (بخش ویژه استاد علی نصیریان)، مجالس شبیه‌خوانی(یادواره استاد هاشم فیاض) ، نمایش‌های عروسکی سنتی(یادواره استاد کاکا محمد شیرازی)، مرور نمایش‌های آیینی ـ سنتی اجرا شده در سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶، بخش نقالی وروایت های ملی (یادواره مرشد ولی الله ترابی)، معرکه‌ها، آیین‌ها و بازی‌های نمایشی، جوانه‌های نمایش ایرانی، بخش نمایش‌های سنتی ملل(آسیا در نگاه نمایش‌های سنتی)، پنجمین سمینار بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی (ویژه شبیه خوانی ونقالی) و چهارمین دوره جایزه ویژه دکتر جلال ستاری برگزار خواهد شد.

ستاد برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی بخش ویژه نمایش‌های تخت حوضی این دوره از جشنواره را به نمایش‌های ملهم از قصص مندرج در “مرزبان نامه”، “جوامع الحکایات”، “چهل طوطی” و “سندبادنامه” اختصاص داده است.

در فراخوان آمده است ، جشنواره هجدهم بخش رقابتی جوانه‌های نمایش ایرانی را با هدف حفظ و ترویج نمونه‌های اصیل نمایش‌های آیینی و سنتی ، شناساندن گونه‌های مختلف نمایش ایرانی به نسل کودک و نوجوان و کمک به پشتوانه سازی این هنر مردمی، در رده سنی کودکان و نوجوانان برگزار خواهد کرد.

این بخش جشنواره پذیرای آثار کودکان و نوجوانان در گونه‌ها و رشته‌های نقل وروایتگری کودکان ونوجوانان، شبیه خوانی توسط گروه‌هایی متشکل از کودکان ونوجوانان علاقمند (تحت نظارت اساتید این عرصه ) ، قصه گویی و نقالی با موضوعات ملهم از فرهنگ وادبیات عامیانه ایران ویژه مخاطبان کودک، تکه کاری «سیاه بازی» قطعات کوتاه نمایش تخت حوضی و سیاه بازی پذیرفته می‌شوند.

در این فراخوان جدول زمانبندی هر بخش و شرایط حضور و توضیح موضوع و اهداف هر بخش به تفکیک درج شده که علاقه مندان می‌توانند با مطالعه فراخوان و تکمیل و ارسال فرم مندرج در فراخوان و مدارک مورد نیاز به دبیرخانه دائمی جشنواره‌ها متقاضی حضور در این جشنواره باشند.

نشانی پستی خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، جنب تالار وحدت، اداره کل هنرهای نمایشی، دبیرخانه دائمی جشنواره‌ها برای ارسال مدارک و تلفن و نمابر: ۶۶۷۱۰۷۰۲ و ۵-۶۶۷۰۵۱۰۱ داخلی ۳۱۹ و پست الکترونیکی d_jashnvareha@yahoo.com کد پستی: ۱۱۳۳۹۱۴۹۳۴ برای ارتباط با دبیرخانه اعلام شده است.

برای دریافت فایل فراخوان و فرم ثبت نام اینجا را کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *