فرماندار کاشان: معرفی کاشان با برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مهر محقق می شود


فرماندار کاشان با اشاره به برگزاری دوره های قبلی جشنواره سراسری تئاتر مهر، برگزاری پانزدهمین دوره این جشنواره را فرصتی بزرگ برای معرفی کاشان دانست.

 به گزارش تئاتر فستیوال ، علی اکبر مرتضایی در جلسه ستاد برگزاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر ضمن قدردانی از همت و پشتکار شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری در برگزاری این جشنواره ، گفت: باید از تجربه چهارده ساله این جشنواره و حضور هنرمندان برجسته و نامی کشور برای معرفی شهر کاشان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه تنوع و ایجاد شادی و نشاط برای مردم کاشان لازم است و از طریق زبان هنر علاوه بر رسیدن به این امر مهم می توانیم پیام مدیریت شهری را به مردم منتقل کنیم، افزود: مشتاق و خوشحالم از برگزاری این جشنواره و تلاش می کنیم و حمایت می کنیم تا شاهد جشنواره ای فاخر در شهر باشیم.

در ادامه این جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان با اشاره به اینکه هنر تئاتر ابزاری برای نشان دادن آسیب های موجود در جامعه به مردم است از متولیان امر خواست تا علاوه برحمایت از آثار با موضوع آزاد، هنرمندان را در پرداختن به موضوع های اجتماعی روز جامعه تشویق و ترغیب کنند.

عفت پدرام فر انجام کارهای فرهنگی و هنری از قبیل جشنواره تئاتر مهر را نیازی ضروری خواند و تصریح کرد: با توجه به اینکه تئاتر هنر فاخری است و انتظار عموم مردم مشاهده نمایش هایی با موضوع فاخر است باید برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی،  انتخاب نمایش ها و دعوت از هنرمندان و میهمانان با دقت خوبی انجام شود تا شاهد برگزاری جشنواره ای منطبق بر فرهنگ و باور و اعتقادات مردم باشیم.

شهردار کاشان و رئیس شورای سیاست گذاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر هم در این جلسه گفت: هنر تئاتر به صورت گروهی و زنده اجرا می شود که ناگفته ها در آن به نمایش در می آید و به جهت این ویژگی ها از جذابیت خاصی برخوردار است که می تواند مخاطب پذیری بالایی داشته باشد.

سعید ابریشمی راد با بیان اینکه پانزدهمین دوره این جشنواره در بخش ویژه با توجه به شعار امسال مقام معظم رهبری “رونق تولید” برگزار می‌شود، افزود: همه ما در قبال تبیین شعار مقام معظم رهبری مسئولیت داریم زمانی که بحث رونق تولید است شاید ساده ترین نگاه به این شعار تولید صنعتی باشد در حالی که تولید به معنی عام فرایندی است که تلاش را به یک محصول و نتیجه منجر کند.

وی با اشاره به اهمیت بحث آموزش در کودکان و نوجوانان یادآور شد: در جشنواره امسال علاوه بر بخش مسابقه صحنه ای، خیابانی، نمایش نامه خوانی، مهمان، محیطی، بین‌الملل و ویژه ، بخش کودک و نوجوان نیز با رویکرد آموزش تئاتر به کودکان و نوجوانان با نام ” زنگ تئاتر ” اجرا می شود.

در ادامه جلسه اعضاء ستاد برگزاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان نیز از شهرداری در برگزاری رویدادهاو فعالیت های فرهنگی و هنری تشکر کرد و گفت: نگاه مهرورزانه و هنر دوستانه شهرداری بستر خوبی را فراهم کرده تا اهالی فرهنگ و هنر با دغدغه کمتر و تلاش و انگیزه بیشتر در حوزه فرهنگی ، فعالیت های خود را تعالی ببخشند.

میثم نمکی، جشنواره سراسری تئاتر مهر را جزء یکی از جشنواره هایی دانست که با داشتن حداکثر استانداردها ماندگار شده و در دوره پانزدهم به دوران بلوغ خودش می رسد.

وی از شهر کاشان به عنوان شهر نهج البلاغه  نام برد و به اعضاء ستاد جشنواره  پیشنهاد داد در زمینه تولید آثار با محوریت نهج البلاغه نیز اهتمام داشته باشند.

گفتنی است پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی پاییز امسال به دبیری خیام وقار کاشانی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *