قدردانی از ۳ طرح برتر در تماشاخانه های خصوصی در جشنواره تئاتر فجر


مدیر بخش به علاوه فجر اعلام کرد از سه طرح برتر تماشاخانه های خصوصی در جشنواره تئاتر فجر سی و هفتم قدردانی می شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط‌ عمومی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، ندا هنگامی مدیر بخش به علاوه فجر جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر به حضور ۱۰ سالن خصوصی در این بخش از جشنواره اشاره کرد و گفت: بخش به علاوه‌ فجر امکانی برای حضور سالن های خصوصی در ویترین تئاتر کشور است، این امکان سبب می شود تا بخش دولتی و خصوصی طی تعاملی دوجانبه فرایند رشد تئاتر را در جشنواره فجر تعیین کنند.

مدیر بخش به علاوه فجر در خصوص فراخوان این بخش توضیح داد: جشنواره امسال با همراهی ۱۰ سالن خصوصی همراه خواهد بود ؛ سالن‌های «مان»، «استاد مشایخی»، « مستقل»، «نوفل لوشاتو»، «دا»، «ایران تماشا»، «مکتب تهران»، «سه نقطه»، «همای سعادت»، « دیوار چهارم» و «شانو» با ۷۷ اجرا در بخش صحنه ای حضور داشته که بخشی از این نمایش ها تولیدات تازه اند و بخشی از آنها برآیند بهترین اجراهای سال گذشته این تماشاخانه ها هستند.

هنگامی افزود: برخی از این تماشاخانه ها در بخش مسابقه کنار ما خواهند بود. برنامه دیگر سالن ها نیز اعم از کنفرانس های خبری، جلسات نقد و بررسی، جلسات گریم و لباس، نشست های تخصصی، نشست های آموزشی و اجراهای محیطی جداگانه اطلاع رسانی خواهند شد. با توجه به برنامه ریزی همکاران ما برای برنامه هایی که جدا از اجرای نمایش ها تدارک دیده شده، لازم است برای هر کدام از آنها اطلاع رسانی های  جداگانه صورت بگیرد. به طور مثال اجرایی با بیماران اعصاب و روان در میان اجراهای عمارت نوفل لوشاتو وجود دارد که از منظر تئاتر درمانی بسیار حائز اهمیت است.  تماشاخانه دا ۲ پژوهش با عنوان بدن در تئاتر و کاربرد بدن در هنرهای نمایشی ارائه خواهد کرد و مکتب تهران با برآیند یکسال آموزش در کنار ماست.

وی در خصوص نحوه همیاری جشنواره تئاتر فجر با سالن ها اینگونه توضیح داد: حتی الامکان جشنواره تئاتر فجر از تماشاخانه ها حمایت خواهد کرد و نادر برهانی مرند در تعاملی گروهی برای تخصیص کمک هزینه به سالن ها تلاش کرده است.

وی در پایان صحبت های خود گفت: مسئولیت بزرگی بر عهده تماشاخانه ها برای اجرای مدون برنامه ها خواهد بود و به همین علت بنا داریم تا از سه طرح برتر تماشاخانه های خصوصی در جشنواره تئاتر فجر قدردانی کنیم تا با این قدردانی رقابتی درون گروهی و جدی را شکل دهیم. تلاش شده تا علاوه بر بار هنری سالنهای خصوصی، بار علمی، آموزشی و رقابتی نیز به حضور این سالن ها افزوده شود در نهایت نیز جا دارد تا از تمامی مدیران سالن ها تشکر کنم که با وجود زمان کم، با همکاری و تعامل شبانه روزیشان سبب شدند تا این بخش را به سرانجام برسانیم.

سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از ۲۲ بهمن تا ۴ اسفند برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *