لادن مستوفی به اجرای «پدران،مادران، فرزندان» در ایتالیا نرسید


نمایش «پدران،مادران، فرزندان» در حالی در ایتالیا به صحنه می‌رود که لادن مستوفی تنها بازیگر ایرانی این نمایش به دلیل نگرفتن ویزا، از حضور در این اثر بازماند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ایسنا، نمایش «پدران،مادران، فرزندان» کاری از آرش عباسی است که روزهای ۲۹ ،۳۰ ژوئن ( ۹ و ۱۰ تیر) در شهر بلونیا ایتالیا به صحنه می‌رود  و تنها بازیگر ایرانی این نمایش لادن مستوفی است اما طبق اعلام دست‌اندرکاران این تئاتر؛ علی رغم تلاش گروه اجرایی، به دلیل بعضی ناهماهنگی‌ها در دریافت ویزای این بازیگر در نهایت مستوفی موفق نشد تا ویزای سفر به ایتالیا را بگیرد و این نمایش بدون حضور او اجرا خواهد شد.

نمایش «پداران، مادران، فرزندان» درباره وضعیت امروز خاورمیانه و شرایط مهاجران جنگ به اروپا است.

 این نمایش چهار بخش دارد که هر بخش به یک زبان  اجرا می‌شود؛ به این معنا که هر یک اپیزودهای آن به زبان‌های ایتالیایی،‌فرانسوی ، روسی و فارسی به صحنه می‌رود و تنها بازیگری که در این نمایش به فارسی حرف می‌زند لادن مستوفی است.

این بازیگر در شرایطی امکان سفر به ایتالیا را پیدا نکرد که تمام پروژه‌های تصویری‌اش را به گونه‌ای تنظیم کرده بود که بتواند در اجرای این نمایش حضور داشته باشد اما به دلیل حضور نداشتن وی، بخش فارسی این نمایش حذف شده است.

این اجرا نخستین اجرای این نمایش در ایتالیا است که قرار است در قالب یک تور در شهرهای مختلف به صحنه برود و اجراهای آن تا پایان سال ۲۰۱۷  در این کشور ادامه خواهد داشت.

کار بعدی این گروه تئاتری نمایش«خانم» است که سال ۲۰۱۴ در ایتالیا تولید شده و تا امروز اجراهای بسیاری از جمله در ایران و به زبان ایتالیایی داشته است.

تنها بازیگر این نمایش صنم نادری بازیگر ایرانی مقیم ایتالیا است و داستان آن در باره زنی است که نوزادی در شکم دارد و عازم سفری است.

آرش عباسی نویسنده و کارگردان تئاتر که مدتی است برای ادامه تحصیل در ایتالیا به سفر می‌برد،  این نمایش را روزهای ۳ و ۴ جولای ( ۱۳و ۱۴ تیر) در تئاتر ویتا شهر بلونیای ایتالیا اجرا می‌کند.

او در این مدت گروه تئاتر «موج» را تاسیس کرده و این نمایش‌ها را به عنوان تولیدات این گروه به صحنه می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *