“ماز” در خانه نمایش افتتاح شد/ نمایش”ماز”حساب شده  بی ادعا و صمیمی است.


دکتر محمدحسین ناصربخت در مراسم آیین گشایش نمایش “ماز ” گفت:خیلی خوشحالم امشب نمایشی را در محلی دیده ام که همه ی تئاتر ی ها به نوعی به آن مدیون هستند اداره تئاتر دردهه های ۴۰و۵۰ تئاتر جدید مارا شکل داده است..

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره تئاتر وخانه نمایش :مراسم افتتاحیه نمایش “ماز” به نویسندگی و کارگردانی  علی حاج ملا علی روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور دکتر محمد حسین ناصربخت و جمعی از خبرنگاران و عکاسان حوزه تئاتر در خانه نمایش اداره تئاتر افتتاح شد.

ناصر بخت پس از تماشای نمایش گفت:  امشب نمایشی که دیدم خیلی خوب و بی ادعا بود ،با صداقت بگویم  شاید ابتدا خیلی انتظار نداشتم که چنین اجرایی ببینم به هر حال چون سالن خانه نمایش بسیار کوچک و ظرفیت کمی دارد انتظار ها هم کمتر است اما نمایش “ماز” به خوبی آن فضای نزدیک و صمیمی در این سالن به تماشاگر القا کرد.

او در ادامه گفت : نمایش “ماز “بازی های بسیار خوب و کارگردانی حساب شده ی دارد و نمایشنامه هم پیچش های بسیار خوبی دارد و به گونه ای می توان گفت یک متن مدرن به شمارمی رفت وتماشاگر را به خوبی درگیر می کرد. امیدورام با یک تبلیغ خوب این کار دیده شود..

این پژوهشگر تئاتر عنوان کرد : خیلی خوشحالم که می بینم آقای حاج ملا علی که خودشان هم مترجم هستند و هم قبلا سابقه ی بازیگری داشتند  امروز دارند در محلی که در واقع همه ی تئاتر ی ها به نوعی به آن مدیون هستند  نمایش خودرا اجرا میکنند ،اداره تئاتر در دهه های ۴۰و ۵۰ تئاتر جدید ما را شکل داده است یکی ازمکانهایی بوده که تئاتر امروزه ما ازاین اداره برخاسته است

وی بیان کرد: بعد از کودتای ۲۸ مرداد که تئاتر یک ضربه ی اساسی خورد با تشکیل اداره تئاتر ، تئاتر ما جانی دوباره می گیردو بیشتر بزرگان ما که هنوز هم داریم به آنها افتخار می کنیم و هنوز هم در تئاتر تلویزون و سینما می درخشند مثل اقای نصیریان ،انتظامی کشاورز مشایخی و دیگر عزیزان همه کار خودشان را از این مکان آغاز کرده اند .

ناصربخت در پایان گفت: من امیدورام که اداره تئاتر با اتفاقات خوبی که درآن رخ میدهد به آن جایگاه پیشین خودش دوباره دست پیدا کند هر چند که شاید آن راه و رسم گذشته در این اداره  دیگر جایی نداشته باشد ،اما هنوز هم بیشتر نمایشی هایی که بر روی صحنه می بینیم مدیون اداره تئاتر هستند چون تمرین های اولیه خودرا در این اداره  آاغاز می کنند و امیدورام سالن خانه نمایش هم آن جایگاه ویژه خود ر ا با اجراهای خوب و حرفه ای پیدا کند

 در این نمایش مرتضی امیری ، بیتا بزم آور، نیلوفر بیرامی، حامی صدیق مقدم، حامد عباسپور به ایفای نقش می پردازند. و از دیگر عوامل گروه می توان به رضا مهدیزاده(مشاور طراحی صحنه)،مهدی دیلمی(طراح لباس)، مریم آهنگری(منشی صحنه و مدیر صحنه)،محمد شبدار(انتخاب موسیقی)، منصور قره داغی(طراح پوستر و برشور)،کامیار مینو کده (عکاس) اشاره کرد.

نمایش” ماز” به نویسندگی و کارگردانی علی حاج ملا علی هرروز به جزء شنبه ها ساعت ۱۹  در خانه نمایش اداره تئاتر به روی صحنه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *