در بخش به علاوه جشنواره تئاتر فجر :

محمد رضا جمال : امیدوارم “رادیو تئاتر” باز هم به جشنواره تئاتر فجر بازگردد .


 

“اساسا رادیو تئاتر مخاطبان خود را پیدا کرده و امیدوارم  با لطف مسئولان، این بخش نیز مجددا از سال آینده به جدول جشنواره بازگردد.”

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از امور اطلاع رسانی تماشاخانه  سه نقطه، محمدرضا جمال کارگردان نمایش رادیو تئاتر شین که به همراه گروه تئاتر نماد پیش از این نیز تجربه موفقی را در اجرای عمومی این اثر کسب کرده بود با بیان مطلب فوق افزود: اینکه چه دلایلی وجود داشته تا بخش رادیو تئاتر بعد از چند دوره حضور موفق در متن جشنواره تئاتر فجر از این رخداد حذف شود برای ما پوشیده است. اما با این حال ذکر این نکته ضروری است که اساسا رادیو تئاتر مخاطبان خوب خودش را پیدا کرده و شاهد این مدعا نیز اجراهای متعدد رادیو تئاتر در طول سال در نقاط مختلف کشور است.

وی افزود: در نهایت اینکه چنانچه بتوانیم بخشی از مردم و تماشاگران را از طریق صحنه به مقوله مهم رادیو و نمایش جذب و علاقه مند سازیم به هدف اصلی و فلسفه رادیو تئاتر دست یافته ایم. و همین مساله اهمیت و ارزش والای این بخش را آشکار می سازد.

کارگردان رادیو تئاتر شین در ادامه افزود: اضافه شدن بخش به علاوه فجر به جشنواره در دو سال اخیر یکی از ان اتفاقات مثبت و شایسته ای که اثرات آن در آینده به چشم خواهد آمد به شرط اینکه این بخش استمرار داشته باشد و چنانچه مسئولان و سیاستگذاران جشنواره، این بخش را رقابتی کرده و رادیو تئاتر را حتی در همین بخش به جشنواره بازگردانند آنگاه افزایش کیفیت آثار شرکت کننده از خوب به خوبتر را شاهد خواهیم بود.

محمدرضا جمال همچنین با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در مجموعه سه نقطه در زمینه فراهم ساختن فضا و امکانات برای گروههای جوان، تجربه گرا و برای به صحنه آوردن آثارشان تاکید کرد: مشاوره به گروه های جوان، یکی از شروط اصلی برای کسب تجربه و افزایش کیفیت آثار این گروه هاست که مدیریت کلان تئاتر کشور می بایست به آن توجه کند و حضور مشاوران کارآزموده و با تجربه در سالن های نمایشی برای کمک به این گروهها می تواند زمینه ساز رشد افزونتر تئاتر کشور باشد. اتفاقی که خوشبختانه با تدبیر مدیران تماشاخانه سه نقطه در این مجموعه رخ داده و امیدوارم به زودی این امر مهم به سایر تماشاخانه ها نیز تسری یابد.

رادیو تئاتر شین برگرفته از داستانکهای احمد شاملو روزهای شنبه دوم و یکشنبه سوم بهمن ماه در بخش به علاوه تئاتر فجر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ساعت ۱۹ در سالن زنده یاد استاد رکن الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه به روی صحنه رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *