محمد امیر یار احمدی “با من حرف نمی زنی چرا؟” را افتتاح کرد


نمایش “با من حرف نمی زنی چرا؟” به کارگردانی هما پریسان با حضور محمدامیر یار احمدی روز سه شنبه ۴ اسفند ماه در خانه نمایش اداره تئاتر افتتاح شد.
تئاتر فسیوال
به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره تئاتر و خانه نمایش، نمایش “با من حرف نمی زنی چرا؟” نوشته کامران شهلایی و به کارگردانی هما پریسان با حضور دوتن از هنرمندان عرصه ی تئاتر  محمد امیر یاراحمدی و عطیه غبیشاوی  در جمع مخاطبان و علاقه مندان  روز سه شنبه ۴ اسفند ما به طور رسمی اجرای خود را در خانه نمایش اداره تئاتر اغاز کرد.
یار احمدی در حاشیه این نمایش گفت: اگر ما هنرمند را دوست داریم نه به خاطر این است که او چطور فکر می کند و یا اینکه چگونه انسانی است، و یا اینکه ما به عنوان مخاطب طرز فکر اورا قبول داریم با خیر، مهم این است که  هنرمند با هر ماهیت  فکری که دارد خودرا افشاء می کند تا ما اورا تجربه کنیم و  از او به عنوان یک آفریننده بیاموزیم ، ممکن است آنچه را که او به ما می آموزد مورد پسند ما نباشد، اما  او با اثر خود به آگاهی های ما می افزاید تا اینکه بدانیم چگونه باید در این جهان زندگی کرد، چون هنرمند جزء تنها کسانی است که جرأت دارد و می تواند برخلاف  تمام هنجارها خود را بر پیشگاه جامعه آفتابی کند .
وی عنوان کرد:  با من حرف نمی زنی چرا ؟ نمایشی بسیار تاثیر گذاراست و من خیلی تحت تاثیر فضای این نمایش قرار گرفتم ،  اینکه جای خالی آنچه که مابه هر دلیل در زندگی از دست داده ایم به آسانی پر نمی شود، و جایگزین ها هیچ وقت نمی توانند جای آن اصل را برای ما بگیرند، به نظرم یکی از بحرانهای روزگار ماست. اگر ما بیطرفانه به زندگی خود نگاه کنیم می بینیم که همین جایگزین ها هستند که سراسر زندگی ما را احاطه کرده اند،.
 او در ادامه افزود:  در این نمایش یک دختر با تمام مشکلاتی که در یک جامعه دارد،برای داشتن یک  تکیه گاه تلاش میکند ،تا بتواند خود را به یک یقین و استواری برساند اما مشکلات ناشی از نبود پدر و اینکه پدر آن طور که باید نتوانسته نقش خود را در زندگی دختر ایفا کند به تمام مشکلات او و بحران های روحی دختر می افزاید. و او به دنبال جایگزینی است که بتواند جای خالی پدر را پر کند.
وی در پایان گفت : نمایش با من حرف نمی زنی چرا؟ به زیبایی توانسته  این حس تنهایی و جستجو گریِ نا امیدانه یِ انسان را به مخاطب القاء کند، و من خیلی خوشحالم این نمایش را که دارای چنین پیامی است دیدم.
تئاتر فستیوال
در این نمایش  احمد صمیمی، امین وحیدی‌پور، عبدالرضا یعقوبی، شادی صیادی و هما پریسان به ایفای نقش می پردازند.
نمایش “با من حرف نمی زنی چرا؟” به کارگردانی هما پریسان  از ۴ الی ۲۲ اسفندماه هر روز به جزء شنبه ها ساعت ۱۸:۳۰ در خانه نمایش اداره تئاتر به روی صحنه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *