در گفت و گوی اختصاصی با تئاتر فستیوال :

محمد ساربان: باید از “بلوری ها”  حمایت کنیم / توصیه می کنم آثار آقای خلج را بیشتر بخوانید.


نمایش “بلوری ها” به کارگردانی مریم باقری در عمارت نوفل لوشاتو اجرا می شود . خبرنگار تئاتر فستیوال نظر محمد ساربان ، بازیگر پیشکسوت تئاتر را در رابطه با این نمایش جویا شده است که می توانید در ادامه بخوانید :

 

محمد ساربان درخصوص اجرای تئاتر در این شرایط بد اقتصادی به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : من از اینکه جوانان چراغ تئاتر را به هر شکل ممکن روشن می گذارند بسیار خوشحال هستم . باید گفت کسانی که در این شرایط به تئاتر ها کمک مالی می کنند ایثار می کنند . از این رو حمایت مالی آقای ایمان اشراقی جوان از این تئاتر ، قابل احترام و تقدیر است .

بازیگر پیشکسوت تئاتر درباره کارگردانی و بازی بازیگران این نمایش اذعان داشت : وحید نفر از بازیگران قدیمی و خوب این نمایش است . از تماشای بازی او و مهرخ افضلی لذت برده ام . مریم باقری در اجرای این نمایش سعی کرده است یک نمایش نوستالژیک جنوب شهری از طبقه ضعیف جامعه ی ما را به روی صحنه ببرد که در مجموع اثر خوبی به روی صحنه رفته است  .

ساربان همچنین با توصیه مطالعه آثار اسماعیل خلج به این گروه نمایشی اضافه کرد : این نمایش مرا به یاد آثار آقای اسماعیل خلج می اندازد . به همه عوامل این نمایش توصیه می کنم آثار آقای خلج را بیشتر بخوانند و ببینند . حتما به آنها کمک می کند . به خصوص اگر خانم باقری قرار باشد اجرای این نوع تئاتر را ادامه دهد باید با آثار آقای خلج بیشتر آشنا شود .

در پایان محمد ساربان با دعوت از مخاطبان برای دیدن این نمایش گفت : به عنوان یک تئاتری از همه مخاطبانتان دعوت می کنم اگر فرصتی دارند این گروه جوان را تشویق کنند . چرا که آیندگان تئاتر ما هستند . خانم باقریِ امروز ممکن است در آینده یکی از کارگردان های خوب ما مثل چیستا یثربی یا پری صابری شود . بنابراین باید از آنها حمایت کنیم . بچه ها زحمت شان را کشیده اند و امیدوار هستند که تماشاگر برای دیدن اجرایشان به سالن بیاید . به آنها خسته نباشید می گویم و امیدوارم هر شب سالن شان پر باشد .

گفتنی است نمایش “بلوری‌ها” نوشته فرهاد نقدعلی و به کارگردانی مریم باقری تا ۱۶ مرداد ماه ، ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره ۱ عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه است و بازیگران آن محمدهادى عطایى، ایمان اشراقى، مهرخ افضلى و وحید نفر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *