در مصاحبه اختصاصی با تئاتر فستیوال :

محمد محسنی: نقش پر چالشی در « شب روی سنگفرش خیس » دارم


نمایش « شب روی سنگفرش خیس » به نویسندگی اکبر رادی و کارگردانی میکائیل شهرستانی در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه رفته است . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با محمد محسنی بازیگر این نمایش انجام داده است که می توانید در ادامه بخوانید :

تئاتر فستیوال

محمد محسنی درباره آشنایی خود با آثار اکبر رادی به خبرنگار تئاترفستیوال گفت : آشنایی ام درباره ی نمایشنامه نویس بزرگ ایران جناب آقای اکبر رادی تا قبل از اجرای نمایش «شب روی سنگفرش خیس» در سطح وسیعی نبود و تنها درحدود ۴ الی ۵ نمایشنامه از ایشان خوانده بودم و متاسفانه هیچ اجرایی را هم براساس آثار ایشان ندیده بودم. ولی پس از درگیر شدن در این پروژه ، میزان آشنایی من با اندیشه های ایشان صد چندان شد.

محسنی درخصوص چالش های ایفای نقش خود در این نمایش توضیح داد : با توجه به اینکه نقش من در این نمایش بسیار پر چالش است ، این لطف استاد شهرستانی بود که به من اعتماد کردند و این نقش را به من سپردند . نقش مجلسی در این اثر ، انسان بسیار پیچیده ای است که در طول زندگی مصائب بیشماری را از سر گذرانیده و همچنان در حال دست و پنجه نرم کردن با آنها است که با توجه به ژانر نمایش ( رئال ) ، نشان دادن این شرایط، کار بسیار پیچیده ای بود .

او درباره ی پروسه تمرینات و تجربه ی همکاری با آقای میکائیل شهرستانی گفت : دوره های بازیگری استاد شهرستانی ، حدود یک سال و همراه با نمایش پایانی است که حدود ۴ الی ۶ ماه مقدمات آموزش بازیگری را در آموزشگاه دوره دیده ایم و حدود ۴ الی ۶ ماه هم بر روی اجرای پایان دوره تمرکز و تمرین کرده ایم.

بازیگر نمایش «شب روی سنگفرش خیس» با بیان اینکه اجرا در تماشاخانه سنگلج ، یکی از بزرگترین افتخارات زندگی  اش است ، در این باره توضیح داد : اجرا در این سالن که قدیمی ترین سالن قابل اجرا در ایران است ، یکی از بزرگترین افتخارات زندگی من است . در دنیای تصویر ، شاید شما نتوانید حس و حالی نسبت به فضا قبل از ورود به صحنه داشته باشید ، اما از محاسن تئاتر همین بس که شما میتوانید ، پیش از اجرا ، حس و شوق حضور در محل را داشته باشید و از قدم گذاشتن در محل نمایش آفرینی بزرگان تاریخ تئاتر به خود ببالید .

محسنی در پایان اضافه کرد : من کار تصویر زیاد انجام داده ام ، ولی دنیای تئاتر واقعا دنیای متفاوت و عجیبی است و به همه دوستانی که قصد فعالیت در این زمینه دارند باید عرض کنم که بیشتر از حد تصور باید برای آن ، زمان و انرژی بگذارند و چیزی بیشتر علاقه داشتن مورد نیاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *