«مده آ» به تالار قشقایی می‌ آید


«مده آ» به کارگردانی شهاب آگاهی در ششمین پروژه مرکز مطالعات قشقایی، از ۱۷ مردادماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می­ رود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش «مده آ» که اقتباسی از نمایشنامه اوریپید است با دراماتورژی مهدی اعتماد سعید و به کارگردانی شهاب آگاهی در کنار کارگاه ­ها و گفتگوهای پژوهشی درباره شیوه اجرایی این نمایش از ۱۷ تا ۲۹ مرداد ماه در مرکز مطالعات اجرایی  قشقایی به صحنه می ­رود.

«مده آ» یکی از پروژه ­های اصلی گروه تئاتر «بین» است که سال گذشته مهمان فستیوال wandering Theatre، در گارژنیتزه لهستان بود و اجرایی ویژه در انیستیتو گروتفسکی داشت.

«مده آ» که براساس پژوهش هایی روی لالایی های بومی، مویه های باستانی کردی و مراسم زار در جنوب ایران اجرا می ­شود، بر اساس اقتباسی از نمایشنامه اوریپید، با دراماتورژی مهدی اعتماد سعید و طراحی موسیقی نوید گوهری بر صحنه می­ رود.

موسیقی به عنوان عنصر مهم پژوهشی گروه تئاتر «بین» همواره به عنوان یک ماهیت وجودی در طبیعت و رفتار های انسانی مورد توجه بوده است.

این نمایش که مدت ۲ سال صرف تمرین آن شده است در جشنواره­ تئاتر دانشجویی، کاندید بهترین کارگردانی شد و در جشنواره تئاتر فجر نیز به صحنه رفته است. «مده آ» پیش از این درسال ۹۱ در تالار مولوی اجرای عمومی داشته است.

«مده آ»،  با بازی سارا اکبری، نهال فرجادی، طاهره هزاوه، مهدی اعتماد سعید، امیر افشار، آرش فتاحی و محمد طاهری از ۱۷ تا ۲۹ مرداد ساعت ۱۹ میزبان تماشاگران و هنرمندان در مرکز مطالعات اجرایی قشقایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *