“مستاجر” به تالار حافظ می آید


نمایش «مستأجر» به نویسندگی و کارگردانی ستاره امینیان و تهیه‌کنندگی نورالدین حیدری‌ماهر با پشت سر گذاشتن روزهای پایانی تمرین، برای اجرا از روز ۲۱ تیرماه در تالار حافظ آماده می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، ستاره امینیان نمایش «مستأجر» را در مقام طراح، نویسنده و کارگردان و با همکاری کمپانی فرانسوی «رفورمانس» از روز دوشنبه ۲۱ تیرماه در تالار حافظ روی صحنه خواهد برد. تهیه‌کننده و مجری طرح این نمایش نورالدین حیدری‌ماهر است. نمایش مستأجر در روز آغازین خود، با حضور فرانسوا سنمو سفیر فرانسه در ایران به عنوان مهمان ویژه افتتاح می‌شود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: فردی به نام ترلکوفسکی وارد آپارتمانی میشود که مستأجر قبلی آن، زنی به نام سیمون شول خود را از پنجره خانه به بیرون پرت کرده است…

امینیان نمایشنامه «مستأجر» را بر اساس رمانی به همین نام اثر نویسنده فرانسوی رولان توپور و «یادداشت‌های زیرزمینی» داستایوفسکی نوشته است. او پیش از این، نمایش عروسکی «ای وای های» را اجرا کرده بود.

مرتضی اسماعیل‌کاشی، افشین غفاریان، سارا علیا، منا شریفی، سمیرا طلوعی، برنا اعتمادی، سعید اویسی و رحیم نوروزی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

سایر عوامل نمایش عبارتند از نورالدین حیدری‌ماهر و حسام غفاری سرمایه‌گذاران، آنکیدو دارش موسیقی، علی کوزه‌گر طراح نور، ستاره امینیان و فرانس اولیویه طراحان صحنه و لباس، محمد گودرزیانی دستیار کارگردان و برنامه‌ریز، محمدصادق زرجویان طراح گرافیک و عکاس، منا شریفی منشی صحنه، سروش امینیان و احسان سیدصالحی ساخت دکور، کامران خلج ساخت ماسک و سر، قاسم رحمتی ساخت عروسک بچه، فرزاد صبوری مدیر صحنه، حسین غفاری طراحی سایت، پوریا شهبازیان دستیار موسیقی، محسن ضرابی تصویرسازی و احمدرضا حجارزاده مدیر روابط‌عمومی.

کارگردان «مستأجر» درباره نمایش تازه خود می‌گوید: «داستان مستأجر هرچند شخصیت‌های گوناگون دارد اما به‌راستی قهرمان آن هیچ‌کدام از شخصیت‌ها نیستند. قهرمان، وضعیت است؛ وضعیتی که زمینه را برای خلق چنین شخصیت‌هایی فراهم می‌کند. نمونه‌هایی نظیر «یادداشت‌های زیرزمینی» داستایفسکی و رمان‌های کافکا پیشینگان این سبک رمان‌نویسی‌اند. زندگی مدرن چنان روابط و واقعیت را مجرد و انتزاعی کرده که واقعیت سرراست و عینی، مضمحل و همه‌چیز در میان ابری کدر و سیاه محو شده است.»

نمایش «مستأجر» از روز دوشنبه ۲۱ تیرماه ساعت ۲۱ اجراهای خود را در تالار حافظ شروع می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *