در مصاحبه اختصاصی با تئاتر فستیوال :

شهرام کرمی : تعداد روزهای جشنواره نمایش های آیینی و سنتی کم نشده است


شهرام کرمی مدیر کل اداره هنرهای نمایشی یکی از مدیران فرهنگی بود که در ایام نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی به تماشای نمایش های مختلف می نشست . در زمان اجرای نمایش “خورشید لاله زار” که در تالار محراب به روی صحنه رفت ، خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با شهرام کرمی در مورد برگزاری نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی به دبیری داوود فتحعلی بیگی داشته است که می توانید آن را در ادامه بخوانید :

تئاتر فستیوال

شهرام کرمی با بیان اینکه بیش از سی سال از برگزاری جشنواره نمایش های آیینی و سنتی که به شکل دو سالانه برگزار می شود ، می گذرد ، در مورد نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی گفت : این جشنواره ، محفلی برای گردهمایی ِبزرگ هنرمندان آیینی و سنتی است . هم ما و هم هنرمندان توقع داریم هر دوره ای که برگزار می شود ، جشنواره یک گام به جلو بردارد . خوشبختانه هم ستاد جشنواره و هم دبیر جشنواره و هم تیم اجرایی ، تجربه ی بسیار موفقی را از گذشته تا به امروز جمع کرده اند . همچنین مخاطب ما با این نوع نمایش و جشنواره کاملاً آشنا است .

او ادامه داد : به نظرم اتفاق های خوبی از جهت کمی و کیفی در جشنواره شکل گرفته است . دبیر جشنواره سعی کرده است برنامه ریزی جدیدی داشته باشد و اتفاق های خوبی شکل گرفت . ضمن اینکه در راستای همان برنامه های گذشته ، سعی کردند جشنواره تداوم موثر و مثبت و حتی رو به جلویی داشته باشد . لحظات خوبی شکل گرفت و به نظرم در بعضی از بخش ها ، شاهد اتفاق های خوبی بودیم .

مدیرکل اداره هنرهای نمایشی در مورد اتفاقات رو به جلو و مثبتی که در این دوره از جشنواره رخ داده است ، به مواردی اشاره کرد : از جمله افتتاحیه ی جشنواره که در شهر تاریخی کاشان برگزار و با استقبال خوبی مواجه شد . در حوزه ی سمینار که چند دوره است برگزار می شود ، موضوعات خوب و آثار خوبی ارائه شد . در حوزه ی اجرایی ، بیش از ۶۰ درصد گروه های نمایشی از شهرستان های ما هستند و این نشان می دهد که جشنواره یک گام رو به جلو برداشته است . تعداد نمایش های این دوره از جشنواره بیشتر از ادوار گذشته است ، ۱۵۳ اثر و گروه نمایشی در جشنواره حضور دارند و همه ی این ها نشان می دهد که جشنواره تا حدود زیادی توانسته به نسبت دوره های گذشته در برگزاری توفیق داشته باشد .
شهرام کرمی در پاسخ به سوال خبرنگار تئاتر فستیوال مبنی بر کاهش تعداد روزهای این دوره از جشنواره به  ۵  روز ، گفت : نه ، جشنواره ۶ روز است . اگر افتتاحیه ی روز اول و اتفاقات جشنواره ی کاشان را اضافه بکنیم ، روزهای برگزاری جشنواره کم نشده است . در واقع تعداد گروه ها بیشتر شده است . شاید شما بخش کاشان را که اضافه شده و تولیدات و اجراهایی که در آنجا اجرا می رود را محاسبه نکردید . جشنواره از روز افتتاحیه اش یعنی شب یکشنبه شروع شد و تا شنبه تداوم دارد و روزهایش کم نشده است . بلکه تعداد آثار بیشتر شده ، مراکز بیشتر شده است ولی در تعداد روزها هیچ تغییری نداده ایم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *