در مصاحبه اختصاصی با تئاتر فستیوال :

فریده دریا مج : امیدوارم مسئولین به نمایش های آیینی و سنتی بها دهند


« نمایش نازگل » به نویسندگی سید علی موسویان و کارگردانی میثم یوسفی در دومین روز از جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در تالار قشقایی به روی صحنه رفت . فریده دریامج از بازیگران این نمایش بود که به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با او انجام داد ، می توانید در ادامه بخوانید :

درباره حضورتان در نمایش « نمایش نازگل » بگویید .

من حدود چهار سالی بود که تئاتر کار نمی کردم البته پیشنهاداتی داشتم ولی متنی نبود که به دلم بنشیند یا کست (cast)  را نمی پسندیدم . آخرین کار من روی صحنه نمایش « روز سیاوش » به کارگردانی شکر خدا گودرزی بود بعد از آن ‌کمی وقفه افتاد و مشغول بازی در فیلم و سریال بودم تا اینکه آقای یوسفی امسال متن این نمایشنامه را به من داد و بعد از آنکه خواندم ، آن را دوست داشتم و مشغول به کار شدیم .

درباره نقش تان در این نمایش بگویید .

من در این نمایش نقش عشرت الملوک که یک شازده قاجاری است را بازی می کنم . قدرت و صلابت این زن را دوست داشتم و اینکه سلطه عجیبی روی درباریان داشت . در هر صورت نقشی بود که آن را دوست داشتم . ان شالله بعد از ماه محرم و صفر ، اجرای عموم خواهیم رفت .

بازخورد مخاطبان در اجرای جشنواره ای تان چطور بود ؟

من متاسفانه آثار دیگر را ندیده ام ولی کسانی که امشب نمایش مان را دیده اند خوشحال بودند و از سکوتی که تماشاچی در طول کار داشت می شد فهمید که اثر برای مخاطب جذب کننده بود و آنها را پای نمایش نشانده است . امیدوارم که پسندیده باشند .

پیش از این هم در جشنواره نمایش های آیینی و سنتی شرکت کرده بودید ؟

نه . اولین دوره حضور من در این جشنواره است .

سال های پیش این جشنواره پیگیری را می کردید ؟

بله کمابیش پیگیری می کردم .

نظرتان درباره برپایی این دوره از جشنواره چیست ؟

خیلی خوب است . ما نباید بگذاریم تئاتر آیینی و سنتی مان از بین برود و بمیرد . چون کسانی که قبل از ما بوده اند ، زحمت زیادی برای آن کشیده اند و حالا هم بسیار کسانی هستند که در این حوزه کار می کنند . امیدوارم که مسئولین هم به این قضیه توجه کنند و به نمایش های آیینی و سنتی بها دهند و دست کسانی را که در این زمینه کار می کنند را بگیرند تا اینکه رشد خود را داشته باشد .

صحبت پایانی اگر دارید بفرمایید.

امیدوارم که تئاتر در هر زمینه ای پابرجا باشد . گروه ها تلاش شان را بکنند و مسئولین هم گوشه چشمی داشته باشند . آرزوی سلامتی برای همه اهالی تئاتر و تئاتر دوستان دارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *