در مصاحبه اختصاصی با تئاتر فستیوال؛

مایکل گیجینتیس: “تسلا” مخترعی بزرگ و یک بشردوست فوق العاده است


نمایش “تسلا” به نویسندگی آنجلیکی پولو و مایکل گیجینتیس و کارگردانی مایکل گیجینتیس از یونان یکی از نمایش های بخش تئاتر بین الملل سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر است که در تالار سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفت. به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با کارگردان این اثر نمایشی داشته است که می توانید آن را در ادامه بخوانید:

تئاتر فستیوال

کارگردان نمایش “تسلا” در مورد سوژه این نمایش توضیح داد: برای من تسلا شخصیت جالبی است. یک مخترع بزرگ و یک بشردوست فوق العاده است. او ایده های بسیار جالب و نابی در خصوص بشریت و انرژی در ذهن خود داشت و می خواست زندگی بهتری را برای بشریت درست کند.

مایکل گیجینتیس از فعالیت های گروه نمایشی خود به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت: ما تقریبا یک گروه تئاتری ۱۰ نفره هستیم. بیشتر ما با همدیگر دوست هستیم. همکاری خود را از دو سال پیش شروع کردیم. بیشتر ما بازیگر هستیم، من کارگردان هستم، آنا میکلی مدیر تولید است، آنجلوس پاپادوپولوس طراح نور و صحنه است. ما به سینما و تئاتر علاقه داریم و دوست داریم در زندگی مان این کار را انجام دهیم.

او در مورد آشنایی با جشنواره تئاتر فجر و حضور در این جشنواره گفت: تقریبا تابستان امسال برای حضور در فستیوال اقدام کردیم. ثبت نام کردیم، اجرای مان قبول شد و در تهران اجرا داشتیم. اولین بار است که در این فستیوال شرکت می کنیم و ایران اولین کشوری است که در آن این تئاتر به روی صحنه می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *