در گفت و گوی اختصاصی با تئاتر فستیوال :

منصور خلج : “سفر به آینده” دارای نگاه های جدید، فانتزی و پر از تخیل است.


نمایش “سفر به آینده” به نویسندگی صبا سلیمانی و کارگردانی محمد عبدی که اجرای عموم خود را در تالار هنر پشت سر می گذارد ، در یکی از اجراهای خود میزبان منصور خلج ، نویسنده ، کارگردان و محقق تئاتر بود . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال نظر وی را راجع به این نمایش که برای گروه سنی کودک و نوجوان است ، جویا شد که می توانید آن را در ادامه بخوانید :

تئاتر فستیوال

منصور خلج با اشاره به اینکه گروه نمایش “سفر به آینده” گروهی جوان ، پر انرژی ، با نشاط و با فکر نو هستند ، گفت : ابداعات خوبی در نمایش به کار برده شده که طبعا مورد توجه مخاطب قرار می‌گیرد . معلوم است که بسیار تلاش کرده اند و زحمت کشیده اند، آرزو می‌کنم این گروه ، کارهایش را مستمر و پیگیر ادامه دهد و حتما آینده خوبی در انتظارشان هست .

این نمایشنامه نویس در ادامه در مورد نمایشنامه “سفر به آینده” اظهار کرد : نمایشنامه دارای نگاه های جدید ، فانتزی و پر از تخیل است که این نگاه خیلی خوب می باشد . در حقیقت شاید دغدغه ی بچه های این عصر باشد و کمی از کلیشه هایی که معمولا در تئاتر کودک شاهد هستیم ، دور است . به نظر من کارگردانی هم خوب تلاش کرده و این نگاه نو و تازه ، قابل تحسین است . امیدوارم همیشه موفق باشند .

وی در ادامه در مورد همراهی مخاطب با نمایش “سفر به آینده” و بازی بازیگران گفت : مخاطب جذب نمایش می شود و در حین اجرا همکاری و همراهی می‌کند . بازیگران در یک سطح و اندازه بازی می‌کنند و این حسن کار است . یعنی نمایش ستاره محور نیست و این هماهنگی و یکدست بودن کار را نشان می‌دهد . با توجه به اینکه این گروه ، جوان است و برای دستیابی به نوعی تئاتر کودک و نوجوان تلاش می‌کند ، خیلی خوب و قابل تحسین است .

منصور خلج در پایان با اشاره به اینکه با شخصیت های این نمایش همزادپنداری کرده است ، گفت : “سفر به آینده” مرا به دنیا و سرزمین های کودکی که کمی از آن فاصله گرفته ایم ، برد و این از نکات مثبت نمایش است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *