اجرای یک خشونت تمام عیار در تئاتر شهر


 کارگردان نمایش «مده آ فصل دوم» با اشاره  به انگیزه های خود برای به صحنه بردن این اثر نمایشی آماده سازی دو هفته ای گروه جدید بازیگران برای اجراهای عمومی را شاهکاری ارزشمند و فراموش نشدنی قلمداد کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، میلاد نیک آبادی کارگردان نمایش « مده آ ، فصل دوم» که این روزها در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفته است درباره انگیزه ها و دغدغه هایی که برای به صحنه بردن این اثر نمایشی داشته ، توضیح داد: اساسا قبل از ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته تئاتر نمایشنامه «مده آ» یکی از محبوب ترین نمایشنامه هایی بود که به آنها علاقه مند بودم . به هر حال در این نمایشنامه یکی از تراژیک ترین اتفاقات (کشتن فرزند توسط مادر) می افتد که به اعتقاد من فضای ترسیم شده یکی از کم نظیرترین اتفاقات در حوزه ادبیات نمایشی کلاسیک است.

وی ادامه داد: من از همان سال هایی که با این نمایشنامه آشنا شدم این دغدغه را داشتم تا از دیدگاه خودم این حجم از میزان خشونت در نمایشنامه مده آ را روی صحنه اجرا کنم که خوشبختانه از چندی پیش این فرصت برای ما مهیا شد و ما با یک نگاه متفاوت به سمت خوانشی جدید از نمایشنامه رفتیم. البته این نکته را هم بگویم که برای اجرای صحنه ای اثری که مخاطب آن را روی صحنه می بیند ما بیش از ۱۷ بار متن را بازنویسی کردیم که جا دارد از مهدی شفیعی زرگر نویسنده کار تشکر ویژه ای داشته باشم که در هر ۱۷ بار بازنویسی همراهی کاملی با ما داشت.

نیک آبادی بیان کرد: خوشبختانه در این مدتی که از اجرای نمایش ما در تالار چهارسو می گذرد از مخاطبانی که به تماشای اثر نشسته اند از کار بدشان نیامده و این نکته ارزشمندی است که اعضای گروه با این فضا انرژی خوبی دریافت کرده اند. اما نکته حائز اهمیت در این میان  نحوه حضور بازیگران است که واقعا روی صحنه شاهکار خلق کرده اند زیرا با توجه به اینکه ۱۶ روز مانده به آغاز اجرا گروه بازیگران قبلی به دلایلی از پروژه کناره گیری کردند، این بازیگران جوان گروه ما بودند که در عرض دو هفته شبانه روز تلاش کردند تا کار را به مرحله اجرا برسانند و این کار بسیار بزرگی است که نباید فراموش کرد.

نمایش «مده آ؛فصل دوم» به کارگردانی میلاد نیک آبادی با بازی (به ترتیب حروف الفبا) مهتاب پرنیان، ساغر تاجیک، مهدی حسینی نیا، حمید رضا محمدی، مهرنوش معصومی، بیتا معیریان، مجید نوروزی، پریسا هاشم پور هر روز ساعت ۲۰ در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *