معرفی برگزیدگان جشنواره‌ منطقه‌ چهار سوره ماه


جشنواره‌ منطقه‌ چهار از بیست و سومین جشنواره‌ سراسری تئاتر سوره‌ ماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال، جشنواره‌ منطقه‌ چهار از بیست و سومین جشنواره‌ سراسری تئاتر سوره‌ ماه که به میزبانی حوزه هنری استان گلستان برگزار شده بود، عصر شنبه ۱۵شهریورماه، طی مراسمی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

رئیس حوزه هنری استان گلستان در این مراسم با اشاره به شعار جشنواره سوره ماه گفت: « «معنویت، اندیشه و هنر» مفاهیم هدف خلقت بوده که اگر هنرمندان به این مفاهیم عمل نکنند هنرشان تاثیرگذار نخواهد بود؛ پس نیاز است که برای تولیدات آثار هنری از این سه گزینه بهره بجویند.»

نقی محمدنژاد با بیان این نکته که حتی کشورهای مدعی تمدن نیز امروز به مباحث معنویت توجه می‌کنند، افزود: «هنر تا آنجا اهمیت دارد که مقام معظم رهبری درباره آن فرموده است «اگر فعالیت و کارهای انسان آمیخته به هنر نباشد، ماندگار نخواهد بود» از این رو برای ماندگاری هر کاری نیاز به بهره جستن از هنر است.»

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش مجموعه حوزه هنری برای همکاری در برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره ماه، گفت: «داوران جشنواره با نگاه عادلانه و تخصصی خود، نمایش‌های این جشنواره را داوری کردند.»

در ادامه‌ این مراسم آرای هیئت داوران به شرح زیر بیان شد:

طراحی نور: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی به طراح نور نمایش «پیله‌های خیس» به کارگردانی رضا پورتراب‌زاده از گلستان اهدا شد.

بازیگری زن: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی جشنواره به به محدثه شیرعلی بازیگر نمایش «پیله‌های خیس» و نسترن بشردوست بازیگر نمایش «همسایه‌های خانه شیشه‌ای» هر دو از استان گلستان تعلق گرفت.

عنوان برگزیده هیئت داوران به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایش «خیر نبینی سعیده» به سارا یزدانی از مازندران اهدا شد.

بازیگری مرد: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی به مهیار هزارجریبی بازیگر نمایش «خیر نبینی سعیده» و رضا عمو زاده بازیگر نمایش «هیولای کمد دیواری» هر دو از مازندران تعلق گرفت.

همچنین عنوان برگزیده هیئت داوران به همراه دیپلم افتخار به جایزه نقدی به بازیگر نمایش «عبور از مه» به محمد رسائلی از گیلان اهدا شد.

نمایشنامه‌نویسی: از میان کاندیداهای این بخش فرهاد نقدعلی برای نمایش «خیر نبینی سعیده» مجید کاظم زاده مژدهی برای نمایش «عبور از مه» و فاطمه مکاری برای نمایش «هیولای کمد دیواری»، هیئت داوران لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی را به فرهاد نقدعلی نویسنده نمایش «خیر نبینی سعیده» از استان مازندران اهدا کرد و مجید کاظم زاده مژدهی نویسنده نمایش «عبور از مه» از استان گیلان را به عنوان برگزیده اعلام کرد.

کارگردانی: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی به مجید کاظم‌ زاده‌ مژدهی کارگردان نمایش «عبور از مه» از استان گیلان رسید و عنوان برگزیده به همراه دیپلم افتخار و جایزه‌ نقدی به مهیار هزار جریبی کارگردان نمایش «خیر نبینی سعیده» از استان مازندران رسید.

مهرداد رایانی مخصوص، کوروش زارعی و سیدجواد روشن به عنوان هیئت داوران، کار قضاوت آثار جشنواره‌ منطقه‌ چهار از بیست و سومین جشنواره‌ سراسری تئاتر سوره‌ ماه را بر عهده داشتند.

بیست و سومین جشنواره‌ سراسری تئاتر سوره‌ ماه با حضور منتخبین و برگزیدگان جشنواره‌های منطقه‌ای پنجگانه، از ۲۲ تا ۲۸ مهر‌ماه ۹۳ در تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *