معرفی هیأت انتخاب بخش صحنه‌ای سوگواره «خمسه»


حسین پارسایی، رحمان سیفی‌‌آزاد و مهرداد رایانی‌مخصوص هیأت انتخاب نمایش‌های صحنه‌ای سوگواره خمسه مشخص شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، با حکم مجید رفیعی دبیر سوگواره حسین پارسایی، رحمان سیفی‌آزاد و مهرداد رایانی‌‌مخصوص به عنوان اعضای هیأت انتخاب آثار صحنه‌ای این رویداد هنری مذهبی انتخاب شدند.

حسین پارسایی نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر است که پیش از این مدیریت مرکز هنرهای نمایشی،‌ بنیاد رودکی و تئاترشهر را به عهده داشته است. وی همچنین دبیری همایش عاشورایی و سوگ‌چامه‌های عاشورایی که هم‌اکنون در برج میلاد اجرا می‌شود، برعهده داشته و دارد. وی نمایش‌های متعددی چون «بانوی آب و آینه» و «سردار مهر و ماه» و آخرین بار با نمایش «آرسنیک و تور کهنه» در تماشاخانه ایرانشهر حضور داشت.

مهرداد رایانی‌مخصوص عضو هیأت علمی دانشکده هنر و معماری و مؤسس رشته تئاتر در دانشکده، دارای داکترای تخصصی تئاتر از انگلستان و نویسنده و کارگردان است. وی علاوه بر مدیریت تئاتر شهر، دبیری چند دوره جشنواره سوره را نیز بر عهده داشته است. وی نمایشهایی چون «آدم آدم است» را نیز روی صحنه برده و نمایشنامه « من دا نیستم» را به رشته تحریر درآورده است.

رحمان سیفی‌آزاد مدیر گروه پیشین نمایش شبکه چهار سیما و نویسنده و کارگردان تئاتر و سینماست. آخرین نمایش وی «شایعات» در تماشاخانه ایرانشهر با استقبال عموم مخاطبان رو به رو شد.

بازبینی آثار صحنه‌ای این سوگواره ۹ و ۱۰ آذرماه در فرهنگسرای بهمن آغاز خواهدشد.

نخستین سوگواره نمایشی و آیین‌های مذهبی «خمسه» همزمان با محرم و صفر به دبیری مجید رفیعی و همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگسرای ابن‌سینا برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *