معرفی هیئت انتخاب نمایشگاه عکس و پوستر جشنواره نمایش عروسکی


سه هنرمند عکاس و طرح پوستر از سوی حمید جبلی به عنوان هیئت انتخاب بخش عکس و پوستر معرفی شدند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران–مبارک، ابراهیم حقیقی، میترا محاسنی و عزیز ساعتی به عنوان اعضای هیئت انتخاب بخش عکس و پوستر جشنواره، شناخته شدند.

ابراهیم حقیقی متولد سال ۱۳۲۸ تهران و فارغ التحصیل رشته معماری دانشکده هنرهای زیبای تهران است.

او فعالیت حرفه‌ای خود را در رشته گرافیک از سال ۱۳۴۸ آغاز کرد. حقیقی عضو انجمن تصویرگران کودک، انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، انجمن فیلمسازان مستند ایران است و نیز عضو هیئت مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران تا سال ۱۳۸۲ و دبیر هشتمین دو سالانه پوستر تهران در همین سال بوده‌است. همکاری با بخش گرافیک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ساختن فیلم‌های مستند ۳۵ میلی‌متری «سومین جشنواره تابستانی»، «معلم همه بچه‌های ایل»، «روز معلم» و «مددکاران اجتماعی» را نیز می‌توان جزو کارنامه پربار این هنرمند دانست .تاسیس انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران به همراه مرتضی ممیز، قباد شیوا و میرزا علیخانی از دیگر فعالیت‌های این هنرمند گرافیست است. حقیقی در رشته گرافیک دانشگاه‌های تهران، فارابی، هنر، مدرسه عالی تلویزیون و سینما ودانشگاه آزاد به تدریس پرداخته‌است . او در رشته‌های فیلم، آنونس، گرافیک و عکس جوایز متعدد داخلی و خارجی را کسب کرده‌ و آثارش در نمایشگاه­‌های زیادی در معرض دید قرار گرفته‌است.

میترا محاسنی،  فارغ‌التحصیل رشته ارتباطات بصری و عکاسی خبری از انگلستان است. عکاسى و تهیه گزارش براى نشریات تخصصى، عضویت در هیئت مؤسس انجمن عکاسان سینماى ایران، کسب سیمرغ بلورین از یازدهمین جشنواره فیلم فجر برای عکاسی فیلم‌ «ناصرالدین شاه آکتور سینما»، داوری چهارمین جشنواره بین‌المللى عکس کودک و نوجوان سوره، داوری سیزدهمین جشنواره سراسرى و اولین جشنواره بین‌المللى سینماى جوان، مؤسس و سرپرست عکسخانه موزه سینماى ایران، ساماندهى و تأسیس آرشیو عکس‌هاى سینماى ایران براى موزه سینمای ایران،تألیف کتاب «۲۵ سال عکاسى فیلم در ایران»، تحقیق برای مستند «فیلم برداران سینمای ایران» و «محسن بدیع صنعتگر سینما» (عزیز ساعتی) و … از جمله فعالیت‌های اوست.محاسنی همچنین از سال ۶۶ تا کنون در مقام عکاس، در فیلم‌هایی همچون اجاره نشین‌ها (داریوش مهرجویى)، پائیزان (رسول صدر عاملى) و …. حضور داشته است.

عزیز ساعتی (زاده ۱۳۲۷ – تهران) مدیر فیلم‌برداری و عکاس سینماست. سال ۱۳۵۱ وارد مدرسه عالی تلویزیون و سینما شد، در سال ۱۳۵۳ در رشته تصویربرداری و فیلمبرداری فارغ‌التحصیل شد و به ‌عنوان استاد عکاسی و لابراتوار در همین مدرسه به تدریس پرداخت. دو سال بعد به عنوان عکاس صحنه وارد سینمای حرفه‌ای شد و با بسیاری از کارگردانان مشهور سینمای ایران همکاری کرد. وی برنده سیمرغ بلورین بهترین عکاسی (بخش مسابقه مواد تبلیغاتی فیلم‌ها) از هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم «بای سیکل ران» و  برنده سیمرغ بلورین بهترین عکاسی (بخش مسابقه مواد تبلیغاتی فیلم‌ها) از هفتمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم «دستفروش» (اپیزود اول) شده است. وی مدیر فیلم‌برداری «تردید» (۱۳۸۷)، «زیر درخت هلو» (۱۳۸۴) «کلاه قرمزی و سروناز» (۱۳۸۱) و ….. بوده است.

هنرمندان عکاس و طراح پوستر می‌توانند آثار مرتبط با جشنواره (حداکثر پنج اثر) را که در محدوده زمانی اول مردادماه ۱۳۶۸ تا پایان مردادماه ۱۳۹۳ تولید شده است به دبیرخانه جشنواره نمایش عروسکی به نشانی خیابان فلسطین، حدفاصل انقلاب و بزرگمهر، بن بست شمشاد، شماره یک ارایه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *