هیات داوران جایزه بزرگ «سرو» معرفی شدند


مشاور عالی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ضمن معرفی هیأت داوران جایزه بزرگ «سرو» از انتخاب و شیوه اجرایی این رویداد توضیحاتی را ارائه داد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس توحید معصومی درباره انتخاب و شیوه اجرای جایزه بزرگ «سرو» توضیح داد: نخستین دوره جایزه بزرگ «سرو» به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود، این در حالی است که قطب‌الدین صادقی، حسین پاکدل و مهرداد رایانی مخصوص کار داوری و ارزیابی ۴۵ اثر راه یافته به مرحله نهایی را از طریق فیلم آثار مورد داوری قرار می‌دهند.

مشاور عالی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس درباره رویکردها و مراحل کاری این رویداد بیان کرد: با هدف شناسایی و ساماندهی گروه های نمایشی در سراسر کشور که در سال ۹۸ در موضوع تئاتر دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت اثر تولید و اجرای عمومی کرده‌اند و به منظور ایجاد انگیزه و تشویق هنرمندان، فراخوانی را به کلیه مراکز فرهنگی و هنری تولید تئاتر مثل مراکز استانی حوزه هنری، انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها، سازمان بسیج هنرمندان هر استان ارسال کردیم و همچنین طی فراخوانی عمومی از گروه‌های نمایشی خواستیم تا با ارسال فرم درخواست تولیدات خود را در سال ۹۸ برای ما ارسال کنند.

وی افزود: ۲۷۰ تقاضا از سراسر کشور در مهلت مقرر به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد پس از ارزیابی توسط ۱۰۰ نفر از هنرمندانِ استان‌های مختلف، تعداد ۴۵ اثر به مرحله نهایی راه پیدا کرد. این در حالی است طی تماسی که با کارگردانان این آثار، دی‌وی‌دی نمایش‌ها را درخواست کردیم که هم اکنون داوری آنها توسط داوران در حال انجام است و ان شاالله در نیمه اول تیر طی مراسمی از برگزیدگان تجلیل بعمل خواهد آمد.

نخستین دوره جایزه بزرگ «سرو» برای نخستین بار در کشور و در بخش‌های نمایشنامه، کارگردانی، بازیگری مرد و بازیگری زن، طراحی صحنه و موسیقی و نمایش برگزیده به منظور تجلیل از فعالان تئاتر دفاع مقدس انقلاب اسلامی و مقاومت در سال ۹۸، به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *