حاشیه اجرای نمایش “ملاقات با بانوی سالخورده” و “عروسک نجار” / نارضایتی تماشاگران از اجرا


حاشیه های اجرای نمایش “ملاقات با بانوی سالخورده” و “عروسک نجار” در چهارمین روز جشنواره تئاتر عروسکی

تئاتر فستیوال

به گزارش خبرنگار تئاترفستیوال، نمایش “ملاقات با بانوی سالخورده” به کارگردانی هادی حجازی فر، در چهارمین روز از جشنواره تئاتر عروسکی در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر، در دو سانس به روی صحنه رفت که با حاشیه هایی روبه رو بود.

یکی از بازیگران نمایش بعد از آنکه اجرای نمایش را به جواد ذوالفقاری و رویا تاجیک تقدیم کرد، گفت: “من با دیدن عکس های تئاتر خانم تاجیک به تئاتر علاقه مند شدم.”

پس از پایان صحبت های او،  یکی ازحاضرین با صدای رسا، از عوامل نمایش خواست در صحنه بمانند و گفت : ” نمایش “ملاقات با بانوی سالخورده” نمایش عروسکی نبود که در این جشنواره اجرا شد.”

در ادامه صحبت های این خانم، خطاب به دبیر جشنواره گفت: “من به خانم مرضیه برومند تبریک می گویم که به ما فهماند تئاتر عروسکی چیست! “

صحبت او با تشویق و همراهی تماشاگران همراه بود.

گفتنی ست این نمایش، با نیم ساعت تاخیر شروع شد و بورشور هم نداشت.

همچنین طبق اعلام قبلی ، مدت زمان این نمایش ۱۰۰ دقیقه اعلام شد درصورتی که اجرای کار در ۸۰ دقیقه به پایان رسید. این اطلاع رسانی نادرست باعث ریزش مخاطب قبل از اجرا شد.

نمایشنامه «ملاقات بانوی سالخورده » فردریش دورنمات است که در سال ۱۹۵۵ به نگارش درآمده است. نمایشنامه ای که مضمون آن درباره عدالت و بی‌عدالتی است.

همچنین تماشاگرانی که به دیدن نمایش “عروسک نجار” به کارگردانی مجید بهرامی نژاد از شهر همدان، در کارگاه نمایش تئاترشهر در نوبت دوم اجرا، نشسته بودند، در پایان به نشانه ی اعتراض به نمایش، از جای خود بلند نشدند و نشسته دست زدند.

داستان نمایش”عروسک و نجار” که در چهارمین روز جشنواره تئاتر عروسکی به روی صحنه رفت ، درباره نجاری است که غرق رویاهایش می شود و وارد دنیای چند لک لک می شود. در این دنیا شکارچی ، لک لکی را می دزدد و قصه درباره نجات این لک لک است.

با توجه به اینکه این نمایش ویژه مخاطبان بزرگسال اجرا شد، تعداد زیادی کودک و خردسال هم در سالن حضور داشتند که نمایش باعث خستگی و بی حوصلگی آن ها شد.

همچنین  این اثر نمایشی، از سطح کیفی مناسبی برخوردار نبود و  تماشاگران ناراضی از سالن خارج شدند. نکته قابل توجه هم این بود که مسئولین جشنواره، با اینکه از سطح کیفی نمایش ها با خبرند ، با این حال یک گروه نمایش بین الملل از کشور چین را برای دیدن این نمایش فرستادند. و از همه بد تر ، رها کردن و سردرگمی این گروه، بعد از اتمام نمایش بود.

به گزارش تئاتر فستیوال، در این نمایش هم بروشوری از کار به تماشاگران داده نشد و نمایش با حدود ۱۰ دقیقه تأخیر اجرای خود را آغاز کرد.

يک نظر ثبت شده است .

  1. قایقران گفت:

    دم اوون خانوومه گرم
    درود بر شرف و جراتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *