“دیوان غربی – شرقی” از نگاه منوچهر والی زاده و لوریس چکناوریان


این شب ها ، نمایش “دیوان غربی-شرقی” بر گرفته از اثر گوته و به نویسندگی و کارگردانی محسن حسینی در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر اجرا می شود . منوچهر والی زاده گوینده پیشکسوت رادیو و لوریس چکناوریان آهنگساز پیشکسوت و رهبر ارکستر دو هنرمندی بودند که به تماشای این نمایش نشستند . از این رو خبرنگار تئاتر فستیوال نظر این دو هنرمند را در رابطه با این نمایش جویا شد که در ادامه می توانید آن را بخوانید :

چکناواریان - والی زاده

لوریس چکناواریان در ابتدا با بیان این که بسیار تحت تاثیر نمایش “دیوان غربی-شرقی” قرار گرفته است گفت : ” «دیوان غربی-شرقی» کار نو ، تازه و  واقعا فوق العاده ای است . از دیدن آن بسیار تحت تاثیر قرار گرفته ام . برای اجرای آن بسیار زحمت کشیده بودند . موزیک های خوبی برای این کار انتخاب شده است . کرئوگرافی ، بازی و فکر این کار فوق العاده بود و آن را بسیار دوست داشتم .”

چکناورایان ضمن تشویق گروه نمایشی محسن حسینی اذعان داشت : ”  تئاتر در ایران بسیار پیشرفت کرده است و اگر از حمایت بیشتری برخوردار  باشد می تواند بیشتر پیشرفت کند . ما آنقدر در تئاتر استعدادهای فوق العاده داریم که می توانیم  کشور هنر شویم . “

این هنرمند پیشکسوت در پایان در رابطه با جایگاه تئاتر ایران افزود : “من از تئاتر کشورمان بسیار راضی هستم و به آن افتخار می کنم ولی مقایسه کردن آن با تئاتر جهان کار من نیست .”

دیوان غربی شرقی

 

*****************

منوچهر والی زاده گوینده پیشکسوت رادیو نیز در رابطه با نمایش “دیوان غربی-شرقی” به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : ” فقط می توانم بگویم که حیران دیدن نمایش «دیوان غربی-شرقی» ، بازی آقای محسن حسینی و سایر بازیگران این نمایش از جمله خانم رویا نونهالی شده ام ، چون همه ی گروه واقعا زحمت کشیده اند . به همراه دوستانم آقایان همت و اخوان برای دیدن این تئاتر آمده ایم و از آن بسیار لذت بردیم .  انشالله خداوند به این گروه نمایشی قوت دهد چون همه ی تماشاگران بسیار از این کار لذت برده اند .”

این دوبلور با سابقه در این رابطه افزود : “ وقتی از خانم نونهالی پرسیدم برای بازی در این نمایش چه مدت تمرین داشتید که به این حد در کار می چرخید؟ خانم نونهالی در پاسخ به من گفتند : “ما دوماه بیشتر تمرین نکرده ایم” و من تعجب کردم که چگونه در مدت دو ماه چنین نمایشی می تواند به روی صحنه بیاید . “

والی زاده با بیان پیشرفت تئاتر کشورمان نسبت به سال های گذشته گفت : ” من از بچگی تئاتر را دوست داشته ام و بسیار تئاتر می بینم ، اکنون با آن که سالها در دوبله کار کرده ام ولی همیشه تئاتر را دوست دارم . در دو دهه ی اخیر بازیگران جوان تئاتری ما هر یک از دیگری تحصیل کرده تر و حرفه ای تر هستند و تئاتر را می شناسند و یکی از دیگری بهتر بازی می کنند .”

وی در پایان افزود : “من به دیدن هر تئاتری که می روم بسیار احساس خوشبختی می کنم و خدا را شاکرم که هنوز زنده هستم و جوان هایمان را می بینم که به این زیبایی و با این قدرت روی صحنه ظاهر می شوند .”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *