مهدی شفیعی : اجرای ۴۴ اثر در همایش “عاشورا تا اربعین” در شهرهای ایران


مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد: در ایام ماه‌های محرم و صفر همایش “عاشورا تا اربعین” برگزار می‌شود که طی آن ۴۴ اثر در شهرهای مختلف کشور اجرا می‌شوند.

تئاتر فستیوال
به گزارش تئاتر فستیوال ، به نقل از مهر، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی درباره برنامه‌های نمایشی مدنظر برای ایام ماه‌های محرم و صفر  گفت: برای ایام ماه محرم مثل هر سال تالارهای نمایشی متناسب با این ایام برنامه‌ریزی‌هایی دارند و میزبان نمایش‌هایی متناسب با این ایام هستند. در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر هم در ایام ماه‌های محرم و صفر نمایشی با موضوع این ایام به صحنه می‌رود.

او ادامه داد: مانند سال‌های گذشته شاهد اجراهای تعزیه در فضای باز مجموعه تئاتر شهر نیز خواهیم بود.

شفیعی با بیان اینکه علاوه بر برنامه‌هایی که همه ساله در ماه‌های محرم و صفر اجرا می‌شوند، سال جاری همایشی نیز برگزار می‌شود، توضیح داد: کانون تخصصی نمایش‌های دینی با مدیریت آقای محمود فرهنگ همایش “عاشورا تا اربعین” را برگزار می‌کند. طی این همایش نمایش‌هایی با موضوعات قرآنی، دینی، غدیر، مدافعان حرم و عاشورا در تهران و سایر شهرستان ها اجرا می‌شوند.

او درباره مکان مورد نظر برگزاری همایش “عاشورا تا اربعین” در تهران، گفت: در تهران مجموعه تئاترشهر، خانه نمایش اداره هماهنگی‌های تئاتر، پردیس تئاتر تهران، مرکز تولید تئاتر مولوی و ۵ کانون از کانون‌های دانش‌آموزی میزبان آثار این همایش می‌شوند.

مدیرکل هنرهای نمایشی ادامه داد: قرار است آثار این همایش در شهرهای بومهن، رشت، لاهیجان، اهواز، اصفهان، کاشان، بروجن، آبادان، ماهشهر، بروجرد، کرمانشاه، بوشهر، ایلام، اراک، گچساران و کرج نیز اجرا شوند.

شفیعی اعلام کرد: قرار است طی همایش “عاشورا تا اربعین” در شهر تهران ۱۱ اثر صحنه ای و در شهرستان‌ها ۲۴ اثر صحنه‌ای اجرا شوند. همچنین در کنار این آثار صحنه‌ای، ۹ نمایش خیابانی نیز با موضوعات مدنظر در دست تولید هستند.

او در پایان عنوان کرد: مذاکرات با گروه‌ها در دست انجام است و به زودی جدول اجراهای همایش “عاشورا تا اربعین” از سوی کانون تخصصی نمایش‌های دینی منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *