مهرداد خامنه‌ای “شازده کوچولو” را به روی صحنه می برد


نمایش “شازده کوچولو” به کارگردانی مهرداد خامنه‌ای در خانه ‌موزه‌ استاد انتظامی به صحنه می‌رود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش “شازده کوچولو” برداشتی نو از این کتاب و شخصیت نویسنده‌ آن “آنتوان دوسنت ‌اگزوپری” توسط گروه تئاتر اگزیت به روی صحنه می‌آید.

این برداشت بر اساس تحلیل دو روانکاو برجسته‌ “ماری‌لوئیس فون فرانتس” مهم‌ترین شاگرد کارل گوستاو یونگ و “اوگن دروئرمان” از روانشناسان مکتب فروید است. این نمایش ادغامی است از فیلم و تئاتر که در نمایی نزدیک، درامی روانی را شکل داده‌ است.

دراجرای صحنه‌ای فرشته حسینی و لیلی شجاعی و در بخش فیلم منصور میرزابابایی، مریم صیادمقدم، غزاله کنعان‌پناه، کیارش لبانی، آویشن بیکایی، ایرج تدین، محمدمصطفی ملک، شیوا خاکپور، نازنیک گالوستانیان و فهیمه کوشا ایفای نقش می‌کنند.

همچنین شیرین میرزانژاد مترجم، دستیار کارگردان و طراح لباس، منصور میرزابابایی بازیگردان، یوریک کریم‌مسیحی طراح گرافیک، سارا عبداللهی عکاس، فهیمه کوشا تبلیغات مجازی، داریوش حسینی دستیار صحنه، علی وثوقی نورپرداز، محمدمصطفی ملک مدیر فیلمبرداری، امیربابک رضازاده فیلمبردار، افسانه محتشمی صدابردار، آزیتا کارخانه مشاور روانشناسی، گروه تئاتر اگزیت-نروژ تهیه‌کننده دیگر عوامل اجرایی این اثرند.

این برداشت گروه تئاتر اگزیت از نمایش شازده کوچولو پیش از این برای اولین‌بار در سال ۲۰۰۵ به زبان نروژی در کشور نروژ و در سال ۲۰۰۷ در آلمان به زبان آلمانی به روی صحنه رفته است.

نمایش “شازده کوچولو” به کارگردانی مهرداد خامنه‌ای از ۱۲ تا ۳۰ دی ماه ساعت ۱۹ در خانه ‌موزه‌ استاد انتظامی به صحنه می‌رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *