میکائیل شهرستانی از جزئیات اجرای چهار نمایش جدیدش خبر داد


میکائیل شهرستانی به همراه هنرجویانش پس از ماه مبارک رمضان چهار نمایش جدید را به روی صحنه می برد .

شهرستانی


میکائیل شهرستانی طی گفت و گویی تلفنی با خبرنگار تئاتر فستیوال ، از اجرای چهار نمایش ” خانه ی برنارد آلبا ” نوشته لورکا ،  ” دایی وانیا ” نوشته آنتوان چخوف،  ” پدر ”  نوشته آگوست استریندبرگ و ” ارباب پونتینا و نوکرش ماتی ” نوشته برتولت برشت پس از ماه مبارک رمضان خبر داد .

کارگردان نمایش ” هفت پرده ” در مورد سالن اجرای چهار نمایش جدیدش گفت : برای سالن اجرای نمایش ها رایزنی هایی انجام داده ایم . برای یکی از نمایش ها ، که بهتر است اسم آن برده نشود با فرهنگسرای ارسباران به توافق نرسیدیم چون متاسفانه برخی از افکار و دیدگاه های اشخاص به عنوان موازینی که منسوخ شده ، مانع از به صحنه بردن یکی از دو کاری شد که قصداجرای آن ها را در این فرهنگسرا داشتیم .  هرچند در ابتدا با استقبال مسئولین روبرو شدیم ولی گویا یک فرد که بهتر است از او اسمی برده نشود مانع از به روی صحنه رفتن یکی از این دو نمایش شد . من نیز جویای ماجرا نشدم ، چون دلیلی برای رد متن وجود نداشت و فکر می کنم بیشتر تسویه حساب های شخصی بوده است ، به همین دلیل از اجرای کارِ دیگر نیز انصراف داده و ترجیح دادم در آن مجموعه کاری به روی صحنه برده نشود .

بازیگر نمایش ” مرگ تصادفی یک آنارشیست ” درباره ی زمانبندی این چهار اجرا افزود : دو نمایش به دنبال هم و هر کدام پانزده شب اجرا می شود . برای نمایش ” پدر ” با خانه ی هنرمندان و سالن استاد انتظامی صحبت کرده ایم که به طور ضمنی گفته اند سالن در اختیار ما قرار می گیرد .  البته باید دید این اتفاق خواهد افتاد و یا همانند سال گذشته در آخرین لحظات رأی آن ها عوض خواهد شد .  به هر حال باید صبر کنیم تا ببینیم که چه اتفاق خوش آیندی خواهد افتاد.

میکائیل شهرستانی درباره ی دیگر برنامه های خود در سال ۹۴ گفت : بعد از ماه محرم و در اواخر پاییز قصد دارم کار حرفه ای تری را در مجموعه ای که شاید تئاتر شهر باشد ( چون فعلا در حال رایزنی هستیم ) از “فردریک دورنمات ” به روی صحنه ببرم . اگر شرایط مهیا باشد طبیعتا تمرینات را از اوایل مهر ماه شروع می کنم .

۵ نظر ثبت شده است .

  1. گل سر گفت:

    بسیار عالی . موفق باشید

  2. Mehrnush گفت:

    Che khub , montazeram jar che zudtar in kare biyan ru sahne faqat khoda kone zede hal nakhorim .

  3. شاهین گفت:

    چه خبره !!! ۴ تا نمایش ! شهرستانی حسابی فعال شده ها !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *