میکائیل شهرستانی در گفت و گو با تئاترفستیوال :

از تماشای شاگردانم بر روی صحنه احساس غرور کردم .


چندی پیش نمایشنامه “مرده فروشی” نوشته داریو فوو به کارگردانی مهدی ارجمند در تماشاخانه دراما خوانش شد . یکی از میهمانان این نمایشنامه خوانی که درواقع همگی عوامل از شاگردان وی محسوب می شدند ، میکائیل شهرستانی بود . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال طی گفت و گویی نظر وی را راجع به این نمایشنامه خوانی جویا شد که در ادامه می توانید آن را بخوانید .

%d9%85%db%8c%da%a9%d8%a7%d8%a6%db%8c%d9%84-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%db%8c

میکائیل شهرستانی با بیان اینکه عوامل نمایشنامه خوانی “مرده فروشی ” از هنرجویان و شاگردان وی بوده اند ، گفت : “امشب شاهد نمایشنامه خوانی “مرده فروشی” اثر داریو فو به کارگردانی آقای مهدی ارجمند بودم . خوشحالم که همه ی این مجموعه شاگردانم بودند و در سالهای دور یا نزدیک با من دوره ی بازیگری ( از بیان تا دوره های تکمیلی بازیگری ) را گذرانده اند .

وی در رابطه با کیفیت این نمایشنامه خوانی گفت : ” امشب احساس غرور کردم ، چرا که نمایشنامه ای که قرار بود صرفا خوانش شود را روی صحنه دیدم . بدون هیچ مبالغه ای با یک تمپو و ریتم خیلی مناسب اجرا شد . با وجود اینکه خودم استرس داشتم ، چون فکر می کردم شاید اجرا به خوبی تمرینات از آب در نیاید . در شرایطی که یکی دو نفر از بچه ها برای اولین بار روی صحنه ظاهر می شدند ، ولی بسیار با ریتم و تمپوی خوبی کار به روی صحنه رفت و من حتی گذر زمان را احساس نکردم . طبیعتا به عنوان اولین تجربه ی خوانش مهدی ارجمند ، نقاهت هایی وجود دارد که در هر کاری از پرسابقه ترین و عالم ترین کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند تا دانشجوها و کم تجربه ها وجود دارد  . ولی اصلا میزان اشتباهات به حدی نبود که من احتمال می دادم ممکن است اتفاق بیفتد . یکی دو نکته بود که در پشت صحنه به دوستان هم اشاره کردم و مطمئن هستم خودشان متوجه بودند و اتفاقات غیر مترقبه ای بوده که در طول اجرا رخ می دهد .

این مدرس ، بازیگر و کارگردان تئاتر ، با بیان اینکه این خوانش ها و کارها بدون هیچ حمایتی از سوی متولیان وقت اتفاق می افتد ، افزود : ” این بچه ها فعالیت می کنند فقط به این خاطر که به روز بمانند و از یاد نروند و به عنوان یک تمرین مفید این کار را قلمداد می کنند . من فکر می کنم هر کس به تماشای این کار بنشیند لذت خواهد برد ، چرا که لحظات نمایش درآمده است و طبیعتا با میزان تمرینی که این بچه ها با آموزش های