میکائیل شهرستانی : نمایش “خواب زمستانی” نشان داد که تئاتر هنوز زنده است .


نمایش “خواب زمستانی” به نویسندگی و کارگردانی لیلا عاج که در تالار مولوی به روی صحنه می رود ، در یکی از اجراهای خود میزبان میکائیل شهرستانی کارگردان ، بازیگر و مدرس تئاتر بود . پس از اجرای نمایش طی گفت وگویی که خبرنگار تئاتر فستیوال با او داشت ، شهرستانی نظر خود را راجع به نمایش “خواب زمستانی” و همچنین فعالیت های خودش در عرصه ی تئاتر گفت که می توانید آن را در ادامه بخوانید .

تئاتر فستیوال

میکائیل شهرستانی با بیان اینکه که “خواب زمستانی” نمایش خوبی است ، گفت: این موضوع نشان از استعداد هم نویسنده و کارگردان اثر دارد و هم بازی های پالوده ای که از بازیگران دیدم . البته به نظرم در اپیزود سوم کار اندکی طولانی تر شد ، شاید خود قصه این کشش را نداشت چون رفته رفته جمعیت نقش خوان ها هم کم و کمتر می شد و طبیعتا بازیگر باید قدرت اجرای بالایی داشته باشد .

او ادامه داد : ولی در مجموع با وجود این که نمایش ساده ای به نظر می آمد ، آن را دوست داشتم و به عنوان یک مخاطب با آن ارتباط برقرار کردم و به تمام بینندگان و تماشاگران حرفه ای تئاتر پیشنهاد می کنم که از این کار دیدن کنند .

این کارگردان تئاتر با انتقاد نسبت به حضور برخی چهره های غیرمرتبط به تئاتر در برخی نمایش ها ، گفت : حضور بعضی از چهره ها در صحنه ی تئاتر که متاسفانه نه عقبه ی تئاتری دارند و نه فرهنگی و تنها برای جلب تماشاگر و در بوق کردن کار از آن ها استفاده می شود را اصلا اتفاق مبارکی نمی بینم و نمایش “خواب زمستانی” نشان داد که هنوز تئاتر زنده است و تئاتر دانشگاهی هنوز به جدیت به کارش ادامه می دهد و باید آن ها را حمایت کرد . من به نوبه ی خودم از تمام عوامل این کار تشکر می کنم و خوشحال هستم که این نمایش را دیدم .

میکائیل شهرستانی در ادامه در مورد فعالیت های اخیر خود در عرصه تئاتر توضیح داد : هر سال برای تکمیل دوره های پرورش هنرپیشه ای که دارم ، در پایان دوره کاری را به روی صحنه می برم و در حال حاضر هم در حال آماده سازی دو نمایش هستم . یکی از کارها “باغ وحش شیشه ای” است ولی اثر دیگر هنوز مشخص نیست ، شاید یک کار طنز باشد .

وی افزود : در کنار این دو نمایش ، در حال آماده سازی کار دیگری نیز هستیم که اقتباس و برداشتی آزاد از “تسخیرشدگان” و یا ترجمه ی دیگر آن “جن زدگان” داستایوفسکی است ، نویسنده ای که خیلی او را دوست دارم . این نمایش که تقریبا ۹۰ درصد آن آماده است را خانم غزال زرگر امینی برای صحنه آماده می کند .

شهرستانی در پایان در مورد زمان اجرای این نمایش ها به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : متاسفانه تا بروکراسی و کارهای اداری آن انجام شود ، فکر نمی کنم به امسال برسد . اگر شرایط و امکانات فراهم باشد ، فکر می کنم برای اواخر بهار یعنی اردیبهشت  و یا خرداد سال آینده اجرا خواهد شد .

۲ نظر ثبت شده است .

  1. مرتضی غفاری گفت:

    کاش یک نمایش با کست حرفه ای هم مابین اجراهای شاگردا اجرا کنید . خیلی وقت کار جدی ازتان روی صحنه ندیدیم جناب شهرستانی

  2. رایان گفت:

    منتظر کارهای جدیدتون هستیم استاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *