میکاییل شهرستانی ۷ نمایش‌نامه‌ از رادی را به روی صحنه می برد


میکاییل شهرستانی ۷ تابلوی نمایشی از ۷ نمایش‌نامه‌ی زنده‌یاد اکبر رادی را در سالن چهارسوی مجموعه‌ی تئاترشهر در روی صحنه می‌برد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، میکاییل شهرستانی از نیمه‌ی دوم مهرماه سال جاری ۷ تابلوی نمایشی از ۷ نمایش‌نامه‌ی زنده‌یاد اکبر رادی را بعد از ۲ سال انتظار برای اجرای این اثر، در سالن چهارسوی مجموعه‌ی تئاترشهر روی صحنه می‌برد.

شهرستانی که حدود ۲ سال پیش طرح اجرای نمایشی را برگرفته از چند اثر زنده‌یاد اکبر رادی به مجموعه‌ی تئاترشهر پیش‌نهاد داده‌بود درباره‌ی وضعیت و سرانجام این طرح گفت: با وجود این‌که ۲سال پیش این طرح را پیش‌نهاد داده‌بودم اما تنها ۴۰روز مانده به‌زمان در نظر گرفته‌شده برای اجرای اثر، به‌من اطلاع داده‌شد که می‌توانم طرح پیش‌نهادی خود را روی صحنه ببرم.وی یادآور شد: این نمایش شامل ۷ تابلو از آثار استاد اکبر رادی است که از ۷ نمایش‌نامه از آثار این استاد فقید نظیر “لبخند با شکوه آقای گیل”، “آهسته با گل سرخ”، “مرگ در پاییز”، “روزنه آبی” و “شب روی سنگفرش خیس” شکل گرفته‌اند.

کارگردان نمایش‌ “پرواز” درباره‌ی ترتیب چیدمان ۷ تابلوی نمایشی برگرفته از آثار زنده‌یاد رادی، توضیح داد: هنوز به این‌که ترتیب تابلوهای نمایشی چگونه باشد، فکر نکرده‌ایم البته به‌همراه هما علیزاده دراماتورژ کار این چیدمان را مشخص خواهیم کرد که ۷ تابلو به‌ترتیب از کدام نمایش‌نامه شروع و به کدام نمایش‌نامه ختم شوند.

این بازیگر و کارگردان تئاتر درباره‌ی وضعیت دراماتورژی و هم‌چنین انتخاب گروه بازیگری و اجرایی این اثر نمایشی تاکید کرد: در زمان محدود و فشرده‌ای که دارم هم باید روی متن کار کنیم و هم‌زمان انتخاب گروه و عوامل اجرایی نمایش را هم انجام دهیم. امیدوارم بتوانم در این مدت زمان کم برای تمرین و تولید نمایش، اثری درخور و شایسته را آماده اجرا کنیم.

شهرستانی با اشاره به این‌که از ۱۸ مهرماه ۷ تابلو از آثار زنده‌یاد رادی را در سالن چهارسوی مجموعه‌ی تئاتر‌شهر روی صحنه خواهد برد، ادامه داد: هم‌زمان با کار روی متن، کار انتخاب بازیگران نمایش را هم که ۱۵ تا ۲۰ نفر هستند، انجام می‌دهیم. البته تا امروز حضور اسماعیل بختیاری، عباس شادروان، شمسی صادقی، قربان نجفی و فرزین محدث به‌عنوان بازیگر قطعی شده‌است.

این هنرمند تئاتر که زمستان سال ۹۲ در نمایش “مرگ تصادفی یک آنارشیست” به کارگردانی مصطفی عبدالهی به ایفای نقش پرداخته‌بود، اظهار کرد: اگر مصطفی عبدالهی به لحاظ شرایط جسمانی در وضعیت مناسبی باشد از او برای ایفای نقش در نمایش دعوت خواهم کرد.

وی درباره‌ی احتمال حضور خود در مقام بازیگر هم‌زمان با کارگردانی این اثر نمایشی، یادآور شد: اگر آقای عبدالهی در شرایطی باشد که در نمایش ایفای نقش کند، نقش مدنظر را به‌صورت یک‌شب در میان من و آقای عبدالهی ایفا خواهیم کرد در غیر این‌صورت ترجیح می‌دهم که تمرکزم روی کارگردانی اثر باشد تا کاری درخور را ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *