نازنین زهرا رفیعی : برنامه ریزی و نظم این دوره از جشنواره دانشگاهی بسیار کمک کننده بود .


نمایشنامه “گالیله” که یکی از آثار مشهور برتولت برشت می باشد ، یکی از نمایش هایی بود که در نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به کارگردانی نازنین زهرا رفیعی به روی صحنه رفت . این نمایش توانست در بخش گروهی تئاتر صحنه ای جزء یکی از برگزیدگان باشد . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با کارگردان این اثر نمایشی داشته است که می توانید در ادامه بخوانید .

تئاتر فستیوال

نازنین زهرا رفیعی با بیان اینکه نمایش “گالیله” پروژه پایان نامه ی کارشناسی او بوده است ، در مورد انتخاب این متن گفت : از میان متن های مختلفی که برای پروژه پایان نامه ام ، روی شان کار کردم ،  “گالیله” را به این دلیل انتخاب کردم که متنی بسیار غنی بود و موضوعاتی که در آن مطرح می شود نیز مورد علاقه ام بود .

وی در مورد شرکت در جشنواره تئاتر دانشگاهی توضیح داد : به نظرم در حال حاضر معتبر ترین جشنواره تئاتری در کشور جشنواره تئاتر دانشگاهی است یعنی برای من اهمیت و اشتیاق شرکت در جشنواره تئاتر دانشگاهی خیلی زیاد بود و برای رسیدن به اینجا خیلی تلاش کردیم . پارسال هم در بخش تجربه های اجرا در جشنواره شرکت کرده بودم و در آن بخش هم تقدیر شدم .

کارگردان نمایش “گالیله” در مورد کیفیت آثار حاضر در جشنواره و مدیریت و برنامه ریزی های صورت گرفته ، به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : به غیر از یک کار بخش مدرسان هیچ کار دیگری را در جشنواره ندیدم چون خودمان اجرا داشتیم ، وقت نکردم که اجراها را ببینم . ولی می توانم بگویم که امسال یک آرامشی در دبیرخانه برقرار بود ، همه چیز منظم و با برنامه ریزی بود ، از قبل مشخص بود که قرار است چه اتفاقی بیافتد ، برنامه ریزی ها دقیق بودند و نظمی که وجود داشت خیلی کمک کننده بود . امسال مدل برنامه ریزی جشنواره متفاوت با سال های گذشته بود مثلا تعداد جایزه ها کاهش پیدا کرده بود و خیلی مسائل دیگر . به نظرم در جشنواره ی امسال آرامش حاکم بود یعنی حاشیه های کمتری داشت .

این دانشجوی تئاتر در مورد اینکه پس از رسیدن به موفقیت چه حسی داشته است ، گفت : هیچکس نمی تواند بگوید که از تشویق شدن خوشش نمی آید . ولی احساس می کنم آدم وقتی جایزه می گیرد ، کمی احساس ترس می کند . ترس اینکه بعدش باید چه کار کند ، می ترسد که مثلا باید برای بهتر شدن کارهایش چه کند . من واقعا الان چنین حسی دارم ، پارسال هم چنین حسی را تجربه کرده بودم .

نازنین زهرا رفیعی در پایان با تشکر از اعضای گروهش گفت : کار ما کار بسیار سنگینی بود و واقعا تمرین های سخت و طاقت فرسایی داشتیم . من از تک تک بچه هایی که ما را همراهی کردند تا به اینجا رسیدیم ، تشکر می کنم .

يک نظر ثبت شده است .

  1. bagherzade_1399 گفت:

    جشنواره خیلی مزخرغی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *