برپایی دومین نشست پخش فیلم-تئاتر آثار اکبر رادی


دومین نشست پخش فیلم-تئاتر آثار اکبر رادی توسط بنیاد اکبر رادی در تالار استاد جلیل شهناز خانه‌­ی هنرمندان ایران برگزار می­‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، در این نشست که ساعت ۱۶:۳۰ روز یک­شنبه بیست و یکم خردادماه ۱۳۹۶ در تالار استاد جلیل شهناز برگزار می‌شود، ابتدا این فیلم‌­تئاتر اکران شده و پس از پخش آن این اثر با حضور فرح اصولی (نقاش و بازیگر این فیلم تئاتر)، سهیلا احمدی‌­فرد(کارگردان تئاتر)، بهروز محمودی بختیاری (نویسنده، پژوهش­گر و استاد دانشگاه) و بهزاد صدیقی (نمایش­نامه­‌نویس، پژوهش­گر و مدرس تئاتر) مورد تحلیل و بررسی قرارمی­‌گیرد.

 بر اساس این گزارش، بنیاداکبر رادی در نظر دارد تا در نیمه‌­ی هر ماه یکی از آثار فیلم-تئاتر آثار استاد اکبر رادی را که پیش از این توسط کارگردانان معاصر به روی صحنه رفته­ بود، اکران کرده و با حضور استادان تئاتر و بینارشته‌­ای مورد تحلیل و بررسی قرار بدهد.

لازم به توضیح است که نمایش «روزنه‌­ی آبی» به کارگردانی محمود محمدیوسف با بازی منوچهر فرید، آذر فخر، اسماعیل محرابی، داریوش ایران­نژاد، فرامرز صدیقی، محبوبه بیات، فرح اصولی و جواد خدادادی در سال ۱۳۴۹ به صورت فیلم تئاتر، تولید و سپس از تلویزیون ایران پخش شد.

علاقه‌­مندان برای دیدن این فیلم-تئاتر می­‌توانند با تهیه بلیت در تاریخ یادشده به خانه‌­ی هنرمندان ایران، تالار استاد جلیل شهناز واقع در خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *