با تلاش سازمان زیباسازی شهرداری کاشان صورت گرفت:

نصب المان یادمان جشنواره ملی تئاتر مهر در کاشان


مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری کاشان از نصب المان یادمان ویژه چهاردهمین جشنواره ملی تئاترمهر کاشان خبر داد.

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان، محمد علی پیراسته پیرامون ساخت و نصب این المان گفت: با توجه به برگزاری چهارده دوره جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، همزمان با برگزاری این رویداد هنری در کاشان به سفارش این سازمان ، المان یادمان جشنواره  ساخته و روبروی ساختمان مرکزی شهرداری کاشان نصب شد.

وی با اشاره با اینکه جنس این سازه ۱۰۰درصد فلز و دارای ارتفاع ۳ متر و ۸۰ سانتیمتراست، اظهار داشت: این المان باهنرمندی محمد خاکی و حسین اکرمی دو تن از هنرمندان کاشانی برگرفته از نماد جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان که از نقش بز سیلک است ، به منظور ارائه آیینه ای از جشنواره ملی تئاتر مهر در فضای شهری و معرفی این جشنواره ساخته و نصب شده است .

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری کاشان یادآور شد: در طراحی المان یادمان جشنواره ملی تئاتر مهر از از نقش بز با شاخ های خمیده، سمبل کامیابی و باران الهی که بر روی سفالینه های تپه های باستانی سیلک با تمدن ۷ هزار ساله نقش بسته ، استفاده شده است .

پیراسته اظهار داشت: المان یادمان جشنواره ملی تئاترمهر کاشان با هدف ارتقاء سطح بینش شهروندان نسبت به هنرهای تجسمی و همچنین گسترش و غنا بخشیدن به فضاهای شهری و نمایش مفاهیم فرهنگی و هنری به سفارش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و با تلاش سازمان زیبا سازی شهرداری کاشان ساخته و نصب شده است.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان با تلاش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با حمایت مرکز هنرهای نمایشی با رقابت گروه های هنری از سراسر کشور ۹ تا ۱۵ آذر ماه به میزبانی فرهنگ سرای مهر در کاشان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *