نقالی داوود فتحعلی بیگی در «رکعت به رکعت عاشقی» طهمورث


داوود فتحعلی بیگی کارگردان، بازیگر و پژوهشگر تئاتر در چهارمین شب از سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» به کارگردانی سیاوش طهمورث، در مجلس تعزیه «شهادت وهب نصرانی» نقالی کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، در چهارمین شب از سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» داوود فتحعلی بیگی به همراه شبیه خوانان روی صحنه آمد و مراسم نقالی را برگزار کرد. فتحعلی بیگی در نقالی خود به ذکر ماجرای شهادت «وهب نصرانی» پرداخت. پیش از این مجلس های تعزیه «شهادت مسلم بن عقیل (ع)»، «شهادت حربن یزید ریاحی» و «شهادت عابس و شوذب» در شب های گذشته اجرا شده بود. سه شنبه ۴ مهر در پنجمین شب این سوگواره مجلس تعزیه «شهادت غلام ترک» اجرا می شود.

مظفر قربان نژاد، مهران فرج الهی، حسن عقیقی، احمد عزیزی، داود آبایی، محمد میرهدایتی، ابوالفضل احمدی، منصور جالینوس، حسین جالینوس، محمد میرنقی و جواد میرصالحی شبیه خوانان این سوگواره عاشورائی هستند و ابراهیم خدابنده طبل و مرتضی میرزائی نی و شیپور نوازندگان این سوگواره هستند.

از دیگرنکات قابل توجه مجلس تعزیه شب پیش، حضور تعداد زیادی از توریست های خارجی در این سوگواره بود.

سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» توسط گروه هنرهای نمایشی روایت فتح از ساعت ۲۰:۳۰ در محل بنیاد فرهنگی روایت واقع در میدان فردوسی، خیابان شهید سپهبد قرنی، روبروی پمپ بنزین پذیرای حضور عموم مردم و علاقمندان به هنرهای نمایشی است.

سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» تا ۹ مهر مصادف با دهمین روز از ماه محرم الحرام ۱۴۳۹ ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *