” شرم و دغدغه ” نمایشی پر دغدغه از مشهد


یادداشتی بر نمایش ” شرم و دغدغه “

به بهانه اجرایش در سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

شرم و دغدغه

نمایش شرم و دغدغه به نویسندگی و کاگردانی محمد جواد اشکذری نمایشی است قابل تامل روایتی ساده و شیوه ای درست برای متنی که از مستندات زندگی حال کنونی جامعه ی خویش سخن میگوید .

داستانی که می تواند با انعکاس درست خود تاثیر پذیر و جواب گو باشد . متنی متکی بر داستان که از محتوایی درست  برخوردار است . متنی که همه ی اجزایش در جای خود قرار گرفته و ازاضافه گویی پرهیز کرده است .

شرم و دغدغه اثری است که از استاندارد های لازم یک تئاتر برخوردار است و کارگردان توانسته  از عهده ی اثرش بر آید . نوع روایت داستان و پرهیز از ساختار های کلیشه ای جزو جذابیت های است که بسیار به این نمایش کمک کرده است .

بازیگران  همه در چهارچوب خود بوده  و با موقعیت های نمایشی درست برخورد کرده اند به گونه ای که رابطه میان بازیگران مشخص است و این در بوجود آمدن درام در بستر نمایش بسیار کمک کرده است .

طراحی صحنه این اثر به گونه ای است که با جابه جایی چند مکعب در صحنه تعاریف مختلفی را ایجاد می کتد، طراحی که بسی اندیشه در آن باعث کمک به روند اجرا و شکل و شمایلی در قالب خود پیدا کرده است که قابل تقدیر است .

همچنین طراحی نور و موسیقی بسیار برای فضا سازی و باسازی اتتفاقات کمک کرده است و در راستای نمایش بوده که اینچنین می توان به درستی تصمیم گرفت که این نمایش گونه ای از تئاتری است که قالبی درست برایش انتخاب شده است و در انتها تنها می توان گفت  عنوان شرم و دغدغه نامی  است که در خود نمایش کاملا قابل درک و ملموس است .

احسان معجونی – تئاتر فستیوال

يک نظر ثبت شده است .

  1. هادی گفت:

    نمایش های خیلی خوبی از شهرستان در جشنواره امسال اجرا شد . حتی خیلی از کارها بهتر از کارهای تهران بود . در حالی که کمترین امکانات و بودجه رو هم دارن .

    دم برو بچه های شهرستان گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *