نمایش˝سدریک آندروکس˝ به کارگردانی ژروم بل در تماشاخانه ایرانشهر اجرا می شود


کارگردان و نظریه پرداز مطرح کرئوگرافی در نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران حضور خواهد داشت.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال  به نقل از روابط عمومی نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، برگزاری یک ورکشاپ با عنوان “مفهوم بدن پست مدرن”، یک نمایش با نام “سدریک اندروکس” توسط سدریک اندروکس و یک سخنرانی با عنوان “ژروم بل به روایت ژروم بل” برنامه حضور این هنرمندان در جشنواره تئاتر دانشگاهی است.

ژروم بل یکی از تأثیر گزارترین هنرمندان معاصر در حوزه مطالعات اجرا و کرئوگرافی است، که در این زمینه تالیفات و سخنرانی‌های متعددی در دانشگاه‌ها انجام داده است. فیلم‌های آثار این هنرمند در بی‌ینال‌های هنر معاصر و بسیاری از موزه‌ها نمایش داده شده و مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

در توضیح ورکشاپ “مفهوم بدن پست مدرن” که روز جمعه ۳۱ ادیبهشت ماه زیر نظر توسط اندروکس برگزار می‌شود، آمده است: “با تکیه بر اجراهایی از مرسی کانینگهام، تریشا براون و ژروم بل، جنبش‌های هنری متفاوت و مراحل اصلی تکامل رقص معاصر را بررسی خواهیم کرد. برای شروع با تمرینات و تکنیک‌های طراحی حرکت مرسی کانینگهام را انجام می‌دهیم و سپس به تریشا براون و قطعه NEWARK او خواهیم رسید؛ در نهایت نیز نمایش The Show Must Go On اثر ژروم بل پایان بخش کارگاه خواهد بود.”

نمایش “سدریک اندروکس” به کارگردانی ژروم بل نیز در روزهای ۳۱ اردیبهشت، ۱ و ۲ خرداد در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *