نمایشنامه‌ای از «وودی آلن» بر صحنه‌ی تئاتر ایران


نمایش «این آب آشامیدنی نیست» نوشته‌ی وودی آلن در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود.
تئاتر فستیوال
به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش «این آب آشامیدنی نیست» نوشته وودی آلن با ترجمه نگار شاطریان از ۱۶ دی‌ماه هر شب در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود.
داوود بنی‌اردلان کارگردانی این نمایش را برعهده دارد و عزت مهرآوران، سپند امیر سلیمانی، سینا رازانی، پگاه طبسی نژاد، آیدا صادقی، حسین کشفی، محمد رضا خلج‌زاده، رضا افشار، علی دولتشاهی، داریوش سام‌زاده، رامتین هداوندخواهی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.
«این آب آشامیدنی نیست» نخستین تجربه‌ی نمایشنامه‌نویسی وودی آلن در برادوی است، تجربه‌ای که بر اساس شوخی‌های فراوان کلامی، دیالوگ‌های کوتاه، متنوع و خنده‌آور بنا شده است.
خود آلن این نمایش را کمدی سرشار از شوخی می‌داند و می‌گوید، این چنین شوخی نویسی‌هایی نمی‌گذارد مخاطب حواسش به شخصیت و جهان پیرامونش باشد، از این‌روست که در این اثر ما با سیرکی عجیب و غریب به نام سفارت آمریکا به عنوان نماد جهان معاصر مواجهیم. این سیرک را والتر، ماریون، دروبنی، مگی، سلطان، کروجاک و… شخصیت‌های نمایشی آلن نمایندگی می‌کنند، دیوانگانی که هر یک نماینده‌ی گوشه‌ای از جهان امروز، آمریکای دهه‌ی شصت، کشورهای نفت خیز عربی و غیره‌اند.
از این‌روست که این نمایندگان همه دچار لکنت‌اند، لکنت در رفتار، گفتار و … و آلن با طنزش این لکنت‌ها را تشدید کرده و سیرکی مهیج بنا نهاده، کافسیت کمی با شخصیت‌ها و دنیای نمایشی این آب آشامیدنی نیست همراه شویم تا از نبوغ وودی آلن در تصویر جهان آشفته امروز لذت ببریم.
داوود بنی‌اردلان پیش از این نمایش‌هایی چون «قصه‌های ایرانی»، «مجلس ضربت‌زدن»، «قصه‌های ایرانی»، «مجلس ضربت‌زدن»، «فوتبال»، «داستان گرگ‌هایی که…»، «سست»، «تو دهنتو می‌بندی یا من» و … را به روی صحنه برده است.
نمایش «این آب آشامیدنی نیست» به کارگردانی داوود بنی اردلان و تهیه کنندگی مهدی نویدانفر از ۱۶ دی‌ماه هرشب ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود.
عوامل این نمایش عبارتند از:نویسنده : وودی آلن، مترجم : نگار شاطریان،کارگردان و طراح: داوود بنی اردلان، تهیه‌کننده: مهدی نویدانفر، مدیر تولید: احسان مرادخواهی، موسیقی: علی بوستان، طراح صحنه: داوود بنی اردلان، دستیار و برنامه‌ریز: لیلا جعفری، طراح لباس:ماهرخ سلیمانی، طراح پوستر: اشکان قازانچایی، منشی صحنه: مهسا سلیمانی، نسرین لطفی، روابط بین‌الملل: مارال مومنی، مشاور رسانه: مریم نراقی ، عکاس: رز ارغوان اذر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *