نمایشنامه خوانی ˝برگزین˝ به مجید بهرامی تقدیم می شود


اجراخوانی نمایشنامه ˝برگزین˝ نوشته حمیدرضا آذرنگ به کارگردانی رحمت امینی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری جمعه ساعت ۱۷:۳۰ به روی صحنه ایرانشهر می رود .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ،  نمایشنامه «برگزین» از متن های اجرا نشده ، حمیدرضا آذرنگ است جمعه ۳۰ آبان و سه‌شنبه چهار آذر ماه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی خوانش می شود. این نمایشنامه هنوز به اجرای عمومی در نیامده و تنها یکی دو بار در چند جشنواره استانی به صحنه رفته است.

رحمت امینی در رابطه نمایشنامه خوانی “برگزین” گفت : گروه این نمایش تصمیم دارد اجرای اولین روز نمایشنامه خوانی خود را به مناسبت درگذشت مجید بهرامی ، هنرمند تئاتر و سینما به او تقدیم کند .

وی در ادامه در رابطه با این نمایشنامه افزود: مدتها بود که قصد داشتم این نمایشنامه را به اجرا ببرم اما از آنجاکه فرصت این کار برایم فراهم نمی‌شد، تصمیم گرفتم در شرایط و مناسبت هایی که روی می دهد این اثر را نمایشنامه خوانی کنیم تا بتوانم بازخورد تماشاگران را بفهمم. معمولا دانشجویان و افراد تئاتری بیننده اجراهای نمایشنامه خوانی هستند بنابراین می‌توان نسبت به واکنشی که به اجرا نشان می‌دهند، تخصصی نگاه کرد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری درباره مضمون این نمایشنامه توضیح داد: نمایشنامه «برگزین» از جمله متن های قابل توجه دراماتیزه در حوزه عاشورایی است و مواجه شبیه حضرت ابوالفضل (ع) با شمر ذی الجوشن را به تصویر می کشد.

وی در پایان عنوان کرد: در حقیقت در این نمایشنامه یک اولیاء خوان تعزیه با شخصیت واقعی شمر وارد یک مناظره می شود و لحظات جذابی و قابل تاملی را می‎آفریند. کورش زارعی، ابوالفضل حاج علیخانی و رامین یحیی زاده بازیگران این نمایشنامه خوانی هستند.

ویژه برنامه «فرهنگ عاشورایی» با خوانش آثاری از هنرمندان تئاتر در روزهای پایانی محرم از ۲۸ آبان تا ۴ آذر ماه ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه ایرانشهر برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *