نمایشگاه عروسک‌های زهرا صبری در اسپانیا افتتاح می‌شود /  مدیرکل هنرهای نمایشی به شهر "تولوسا" سفر کرد

 به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در این نمایشگاه که قرار است به مدت شش‌ماه در معرض دید عموم قرار داشته باشد عروسک‌های شش نمایش “هشت لحظه” ، “طوطی پر” ، “زمین و چرخ” ، “خانه برنارد آلبا” ، “تا یک بشمار” و “ننه دلاور” به کارگردانی زهرا صبری کارگردان شناخته شده کشورمان قرار می گیرند.

روز گذشته هنرمندان و مسئولان تئاتر کشور که به اسپانیا سفر کرده‌اند با شهردار شهر تولوسا ملاقات کردند.

در این ملاقات ایلیا اورتیز مدیر یونیمای جهانی، علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا ، زهرا صبری، مهرداد رایانی مخصوص و تعدادی از اعضا گروه تئاتر یاس تمام نیز حضور داشتند.

شهردار این شهر از برپایی نمایشگاه عروسک های ایرانی استقبال کرده و ابراز تمایل کرد که این برنامه در آینده ادامه پیدا کند.

مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی نیز ضمن قدردانی از این عزیزان و که این ارتباط فرهنگی را بوجود آوردند برای گروه آرزوی توفیق کرد.

وی با اشاره به پیشینه فرهنگی شهر تولوسا برخی از ویژگی های مشترک فرهنگی اسپانیا و ایران را برشمرده و آرزو کرد که از این پس ارتباطات فرهنگی و هنری دو کشور گسترده تر شود.

رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا نیز آمادگی خود را برای گسترش ارتباطات فرهنگی اعلام کرد.

نمایشگاه عروسک های زهرا صبری با عنوان “یک رویا پرداز از ایران” در ساعت ۹ روز ۱۵ آبان به وقت ایران و با حضور مدیر کل هنرهای نمایشی و شهردار شهر تولوسا افتتاح خواهد شد. زهرا صبری این نمایشگاه را به مادرش کبری عباسی تقدیم کرده است.

در مجموعه برنامه های هیات ایرانی بالغ بر ۱۵ دیدار دیده شده که طی روزهای آینده انجام خواهد شد.