مسئولین تئاتری به تماشای نمایش “تاریخ انقضا” نشستند .


مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی روز جمعه ۶ آذرماه و دکتر سعید اسدی دبیر سی چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر روز یکشنبه ۸  آذرماه از نمایش “تاریخ انقضا” به کارگردانی مریم معترف دیدن کردند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر آوا ، مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی به همراه رضا فیاضی بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر  روز جمعه ۶ اذرماه با حضور در تالار مهر حوزه ی هنری  به تماشای نمایش” تاریخ انقضا “به کارگردانی مریم معترف نشستند ،مهدی شفیعی بعد از تماشای نمایش با حضور در پشت صحنه از بازیگران و عوامل اجرایی این نمایش تقدیرکرد.

شفیعی در حاشیه این نمایش گفت: جنگ و دفاع مقدس ظرفیت بسیار زیادی برای پرداخت در درام دارد، اکنون که ازآن اتفاقات فاصله گرفته ایم ، قطعا دست هنرمندان برای به تصویر کشیدن نقاط عطف آن رویداد بازتر شده است. امیداورم همه ی هنرمندان جامعه هنری بتوانند آنچنان که باید ازتمام ظرفیت های دراماتیک جنگ و دفاع مقدس برای نشان دادن، نقاط مهم انسانی که سرشار ازایثارگری، رشادت و فداکاریست بهترین بهره را بگیرند، چرا که درزندگی امروزجامعه ما بسیار به کارمی آید.

وی افزود : این نمایش هم  براساس اتفاقاتی که در متن طراحی شده بود، بیشترنگاهی کمدی و طنزداشت به یک اتفاقاتی که پشت جبهه افتاده است، و لحظاتی زیبا و نشاط انگیزی نیز توسط کارگردان و بازیگران این نمایش، در اجرای این اثر خلق شده بود.  امیدوارم که موفق باشند و از زحماتی که تمام بچه های گروه کشیده اند، تشکر می کنم.

همچنیندکتر سعید اسدی دبیر سی چهارمین جشنواره بین اللملی تئاتر فجر و مهدی حاجیان مدیر دبیرخانه ی جشنواره های اداره کل هنرهای نمایشی به همراه جمعی از هنرمندان ، کریم اکبری مبارکه ، دکتر یدالله وفاداری و امیر کربلایی  ۸ آذر ماه  از این نمایش دیدن کردند.

سعید اسدی در حاشیه این نمایش گفت: خسته نباشید می گویم به گروه محترم که زحمت بسیاری کشیده بودند. به هرصورت هر کاری که با زمینه جنگ و دفاع مقدس انجام گیرد قابل تقدیر است .  “تاریخ انقضا” نمایشی کمدی بود که بادستمایه های دفاع مقدس به روی صحنه آمده، این نمایش ضمن اینکه جنبه های مفرحی داشت یک ایده ی کلی را نیز پرورش داده بود. وی در ادامه افزود: البته اگر منصفانه تر بخواهیم نگاه بکنیم به نظر می آمد خیلی ویژه گی های عمقی کاراکترها بررسی نشده بود و فکر میکنم ایجاد موقعیت ها خاص ویا تلاش برای بوجود آمدن موقعیت های ویژه می توانست کمک بکند که شخصیتها بهتر پرداخت شوند، تا اینکه بازیگران بخواهند صرفا برای خنداندن  تماشاگر کوشش کنند. به نظرم این موضع می توانست ضمن تمام زحماتی که بچه کشیده بودند به کار لطمه بزند. به هرحال این عزمی که دوستان جمع کرده اند برای تولید این کار قابل ستایش است.

نمایش “تاریخ انقضا” به کارگردانی مریم معترف از ۱۷ آبان الی ۹ آذرماه در تالار مهر حوزه هنری ساعت ۱۹ به روی صحنه رفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *