رضا کیانیان و پسرش “حرفه ای” می شوند


رضا کیانیان که از نیمه دوم بهمن ماه نمایش «حرفه‌ای» را به صحنه می‌برد، ساخت موسیقی این نمایش را به پسرش علی کیانیان سپرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از مشاور رسانه‌ای این نمایش، رضا کیانیان در نخستین تجربه کارگردانی خود در کنار هنرمندان حرفه‌ای با گروهی از هنرمندان جوان نیز همکاری می‌کند.

پیش از این حضور هدایت هاشمی و بهاره رهنما به عنوان دو همبازی کیانیان در اجرای این نمایش قطعی شده بود و در حال حاضر نیز با پیوستن تعدادی از هنرمندان جوان به این گروه، انجام اموری مانند طراحی پوستر، نورپردازی و ساخت موسیقی و صدا به این جوانان واگذار شده است.

در اجرای این اثر نمایشی، علی کیانیان که دانش آموخته رشته موسیقی است ساخت موسیقی و طراحی صدا را بر عهده دارد. او پیش از این به عنوان آهنگساز با چند گروه نمایشی دیگر همکاری داشته است.

همچنین لهراسب بیات طراحی پوستر، بروشور و بیلبورد این اثر نمایشی را انجام می‌دهد. داوود امیری فیلمبردار و نورپرداز سینما نیز به عنوان نورپرداز با اجرای این نمایش همکاری دارد. او پیش از این مدیریت فیلمبرداری فیلم «دلم می‌خواد » ساخته بهمن فرمان آرا را بر عهده داشته است که این فیلم اسفند ماه اکران خواهد شد.

در کنار رضا کیانیان، هدایت هاشمی و بهاره رهنما که بازیگران نمایش «حرفه‌ای» هستند، گروهی از جوانان نیز حضور دارند. بر همین اساس، سعید ملک، آرش علی نژاد، رعنا خطامی، بهزاد حاجی حسنی، حسین شریعت‌مداری و ساغر تاجیک نیز در این نمایش روی صحنه می‌روند.

متن این نمایش نوشته دوشان کواچویچ است و موضوع آن درباره فروپاشی کمونیسم در اروپای شرقی و پیامدهای آن است و رویکردی کمدی اجتماعی دارد.
نمایش «حرفه‌ای» با طراحی و کارگردانی رضا کیانیان به صحنه می‌رود و تهیه کننده آن نور‌الدین حیدری ماهر است.

کیانیان سال ۸۳ در همین نمایش که با نام «حرفه‌ای‌ها، یک کمدی غمگین» به کارگردانی بابک محمدی اجرا شد، بازی کرد که آن اجرا بر اساس نسخه ترجمه شده آلمانی در فرهنگسرای نیاوران و تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت و احمد ساعتچیان و مریم سعادت دیگر بازیگران آن بودند اما کیانیان برای اجرای دوباره این نمایشنامه ، خوانش دیگری از متن دارد که با خوانش آلمانی آن متفاوت است.
او این نمایشنامه را با ترجمه ایرج امامی و از روی ترجمه انگلیسی و ترجمه‌ای که در آف برادوی اجرا شده ، از نیمه دوم بهمن ماه در سالن «پالیز» به نشانی خیابان کریمخان، خیابان عضدی (آبان)، خیابان سپند، شماره ۶۹  اجرا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *