نمایش «خاتون» به اردستان می رود / فتح بابی برای ساخت یک سالن تئاتر


نمایش «خاتون» به کارگردانی و نویسندگی حسین عالم بخش پس از اجرای خود در تهران برای اجرای نمایش به شهرستان اردستان خواهد رفت.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی نمایش «خاتون»، چهارمین سال اجرای نمایش مذهبی خاتون در ارتباط با اسرار خرابات شام تا شهادت حضرت رقیه(ص) از ۲۸ شهریور ماه به نویسندگی و کارگردانی حسین عالم بخش اجرایش را در پردیس تئاتر تهران آغاز و تا نوزدهم مهر ماه نیز ادامه دارد.

عالم بخش درباره اجرای این نمایش در شهرستان اردستان عنوان کرد: چندین سال است که برای اجرای «خاتون» در شهرهای مختلف و حتی خارج از ایران پیشنهاداتی داشتیم ولی به دلائلی این اتفاق نیافتاد تا اینکه امسال با درخواست شهر اردستان و فراهم آمدن امکانات اجرائی در این شهر شرایط مساعد اجرا شد.

وی در ادامه افزود: نخستین هدفمان از اجرا در دیگر شهرها ارائه هنرهای فاخر برای مردم شهرستان های دور از کلان شهر تهران و دوم ارتقای اندیشه دینی در قالب هنر است. شهر اردستان هم پتانسیل مذهبی و هنری خوبی دارد و تصمیم داریم ۱۰ اجرا برای مردم این شهر داشته باشیم.

حمیدرضا تاملی، فرماندار شهرستان اردستان نیز عنوان کرد: شهرهایی چون اردستان به اندازه سهمی که در پرورش نیروی انسانی توانمند در بخش های مختلف علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارند، محصول یا فرآورده نیروی انسانی خودشان را نمی بینند یعنی دوران بالندگی عناصر انسانی آنها عمدتا سهم شهرهای بزرگ می شود.

وی در ادامه گفت: این شهر در حاشیه کویر جزو شهرستان های محروم کشور محسوب می شود و این حق را دارد که به اندازه دیگر شهرها از شاخصه های فرهنگی و نرم افزاری توسعه بهره بگیرد. از یک سال گذشته تلاش کردیم برنامه هایی در قالب های مختلف فرهنگی و هنری در سطح کلان اجرا کنیم به همین دلیل هم از گروه خاتون دعوت به اجرای نمایش کردیم. اردستان به دارالعرفان و مدینه السادات زوار مشهور است و به حق در تمام ایام محرم و صفر برنامه های مذهبی اش قطع نمی شود.

وی درباره مشکلات خاص اجرا در شهرهای کوچک گفت: امکانات سخت افزاری هنوز مهیا نیست، اردستان هنوز یک سالن تئاتر ندارد تدارک ما برای اجرا در یک باشگاه فرهنگی ورزشی است برای تأمین هزینه ها هم از مردم انتظار نداریم چرا که وظیفه خود می دانیم برای دهه آخر ماه صفر این اتفاق را رقم بزنیم. امیدواریم اجرای این نمایش بابی برای تکمیل ساخت مجموعه فرهنگی هنری شهر اردستان شود.

به گزارش روابط عمومی این نمایش ، بازیگران به ترتیب ورود به صحنه : عطیه غبیشاوی، فرهاد بشارتی، کیمیا ملائی، بهار ارجمند، امیدزندگانی، علی برجی و منوچهر علیپور ، گروه حرکت و فرم : عرفان سمیعی، فواد میرزاده، سجاد نجاتی، عرفان حسنی، مجید دریایی، محمد امین معینی، سجاد محمدزاده، دانیال کریمی، محمد علی غریبی، امین قربانی، محمد ابراهیمی، مهدی کشمیری و فرشته ها : ثنا زفرقندی، ملیکا محمدی، مژده حاتمی نژاد، پریا میر افضل، روشنک چنیان، مریم غمیلویی، سلما زفرقندی و فاطمه حسنی نصیری هستند .

همچنین دستیار کارگردان : بابک تن، موسیقی : محمد فرشته نژاد، طراح چهره پردازی : امیر حسین غفاری، طراح صحنه : ساسان فرهاد پور، دستیار طراح صحنه : محمد حسین طلوعی، طراح لباس : سهیلا جوادی، دستیار طراح لباس : ساره گیتی بخش، طراح حرکت : میلاد محمد زاده، مربی فرشته ها : زهرا هدایتی ، فاطمه هدایتی و سمیه عالم بخش، عکاس : نیلوفر افشار، طراح پوستر : زهره شیروانی، ساخت تیزر و تدوین مرضیه قربانی و تهیه کننده : اعظم توکلی زاده از دیگر عوامل این گروه نمایشی هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *