نگاهي به نمايش‌هاي محيطي جشنواره تئاتر فجر :

«خروج اضطراری» در جشنواره تئاتر فجر / وقتی از خواندن رمان ایده‌ می‌گیری


نمایش «خروج اضطراری» که در بخش نسل نو جشنواره تئاتر فجر به صحنه می رود، درباره زوجی است که در آستانه برپایی مراسم عروسی خود هستند اما حضور ناگهانی یک دوست، مسیر این ازدواج را تغییر می‌دهد.
تئاتر فستیوال
به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، متن این نمایش نوشته مشترک ساناز اسدی و رافعه رستمی است که با  کارگردانی مهرداد مصطفوی به صحنه می‌رود. در این نمایش بازیگرانی چون آیدین بهاری، سجادتابش، آذین نظری، سرورعرب‌پور، امیراحمدقزوینی حضور دارند.
مهرداد مصطفوی کارگردان این نمایش معتقد است: بخش «نسل نو» در جشنواره اتفاقی خوب و جدید است و به جوانان فعال در این عرصه امکان می‌دهد تا کارشان دیده و راهشان هموارتر شود.
او که دغدغه اصلی‌اش بازیگری است، در گفتگو با روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر اضافه کرد: بخش «نسل نو»باعث شد تا در جایگاه کارگردانی، نمایشم به جشنواره تئاتر فجر راه پیدا کند.
مصطفوی افزود: هیچ فکر نمی‌کردم به عنوان کارگردان یک اثر نمایشی در جشنواره تئاتر فجر شرکت کنم ، اما بخش نسل نو این فرصت را  ایجاد کرد تا در این دوره از جشنواره حضور پیدا کنم.
کارگردان نمایش «خروج اضطراری» درباره سبک اجرایی اثر خود توضیح داد: نمایش ما یکاثر رئالیستی است که درکنارش فرم هم قرار دارد چرا که همیشه دوست داشتم یک نمایش رئالیستی را به شیوه‌ای نوین روی صحنه ببرم.
وی با اشاره به انگیزه خود از انتخاب این نمایش گفت: ابتدا رمانی خواندم که مرا به خودش خیلی جذب کرد ، از طرفی پرداختن به روابط اجتماعی از دغدغه های مهم من در اجرای نمایش بود که این نوشته تمام این خصوصیات را در دل خودش جای داده است.
سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *