نمایش خیابانی «جان و جن» در فرهنگسرای اندیشه اجرا می شود


نمایش خیابانی «جان و جن» به نویسندگی علی‌محمد رادمنش و کارگردانی فاطمه رادمنش، شنبه ۲۹ آذرماه، ساعت ۱۵، در فرهنگسرای اندیشه برای عموم اجرا می‌شود. 

تئاتر فستیوال

به گزارش  تئا‌تر فستیوال ،  علی‌محمد رادمنش (جان) و فاطمه رادمنش (جن) بازیگران این نمایش هستند. همچنین پویا شاطرانی (آهنگساز)، پویا شاطرانی و حسام هوشیانی (اجرای موسیقی) مهران سیفعلی‌پور و مرضیه رادمنش (طراحی فضا)، مهتاب سیفعلی‌پور (طراح گریم)، مهدی جعفری (طراح پوستر و بروشور)، بتول راستگویان(مدیر صحنه)، احمد رادمنش (دستیار کارگردان و برنامه ریز اجرا‌ها) و مهدی توکلی (روابط عمومی گروه) با گروه نمایش همکاری می‌کنند.
شخصیت‌های جذاب و ماوراء‌الطبیعه نمایش خیابانی «جان و جن» و درونمایه این اثر برگرفته از قرآن کریم، سوره عادیات، سوره جن و واقعه عاشوراست.
در خلاصه نمایش «جان و جن» آمده است: «پیر عروسی جِن، روح یک اسب (جان) را برای مردم مرئی می‌کند تا اسب رنج و ندامت طولانی او را برای مردم بازگو کند، شاید با دعای انسان‌ها گناهش آمرزیده شود… اسب حقیقتی را با مردم در میان می‌گذارد که سال هاست روح او و پیرعروس جن را می‌آزارد…»
در طرح و اجرای این اثر چند شیوه اجرایی تئا‌تر خیابانی با هم ترکیب شده‌اند. شیوه‌های روایتگری در تعزیه و نقالی، مواجهه و شکست روایت، تئا‌تر مشارکتی و به کارگیری زبان بدن و حرکت (تئا‌تر فیزیکال) از جمله این شیوه هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *