حضور «ماما یرما» و «پاپا اتللو» در جشنواره ارمنستان


نمایش های «ماما یرما» و «پاپا اتللو» در بیست و سومین جشنواره رقابتی لوری فست ارمنستان شرکت می کنند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش های «ماما یرما» به ایده پردازی، طراحی و کارگردانی فرزین نوبرانی و نمایش «پاپا اتللو» به نویسندگی و کارگردانی فرزین نوبرانی و سحر جمالی در بیست و سومین جشنواره رقابتی لوریفست ارمنستان به عنوان نماینده ایران شرکت می کنند.

«ماما یرما» اقتباسی آزاد از نمایشنامه «یرما» نوشته لورکا است. این نمایش برگرفته از نمادها و مینی مالیزم در فضایی سوررئالاست که با قاب بندی های سینمایی در هم آمیخته شده است.

«ماما یرما» از ۱۱ بهمن تا ۱ اسفند ۹۵، ساعت ۱۹ در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان به اجرای عموم در خواهد آمد.

دیگر نمایش راه یافته به این جشنواره «پاپا اتللو» است که اقتباسی آزاد از نمایشنامه «اتللو» اثر شکسپیر است. این نمایش با نمادها و نشانه ها سر و کار دارد و در آن دستمال دزدمونا به عنوان یک موتیف در صحنه های نمایش، کارکردهای مختلفی دارد.

«پاپا اتللو» در چهارمین جشنواره سراسری دانشگاهی «پستو» موفق به دریافت جایزه اول نمایشنامه نویسی شده است.

هدف اصلی گروه تئاتر «خلاق» از اجرای این دو نمایش، آشنایی زدایی با اشکال مختلف در زندگی روزمره است؛ هدفی که ویکتور شکلوفسکی فرمالیست روسی به آن تاکید ویژه دارد.

بازیگرانی که در این نمایش ها ایفای نقش می کنند امیر فراهانی، بی تا عزیز اقلی، آوا گنجی، فرزاد برهمن، عباس علیرضا، سهیل قناعتی، ملینا قدیمی، مرسده افشاری پور هستند.

دیگر عوامل عبارتند از نویسندگان: فرزین نوبرانی، کوروش ساسانیان و النا آهی، مشاور متن: فریار سادات حسینی، طراح صدا و موسیقی: علی کلانتری، گروه موسیقی: کوشان هاشمی فرد و مهتاب دهاقین، روابط بین الملل: سارا حدادی، طراح گریم: سمیه فراهانی، طراح لباس: نسیم ملکی، طراح پوستر و بروشور: فرزین نوبرانی، گرافیست: مهرنوش خرم، مترجم و دستیار هنری: مژده افسری، گروه کارگردانی: دیوید ساشا، مرسده افشاریپور، مهشاد رضایی مجد، عکاس: مهدی همتی، دستیار صحنه: شایان رحمانی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *