مسافر کوچولو و عمونقال / پیشنهاد نمی شود


تئاتر فستیوال
:  امین دلپذیر

 محمد حبیبی، مهشاد غلامی، پریسا نقدیزاده، زهرا محمودی، ریحانه ذوقی خواه، مجید اجدادی، سوگند هجرتی، امین دلپذیر، سید رضا رفیعی

سخن کارگردان :
کودک امروز که در دنیایی از زرق و برق های تکنولوژیک و سرعت روزافزون زندگی مدرن رشد میکند شاید به جای وقت گذرانی چند ساعته برای دیدن صحنه نمایش و موسیقی های مهیج مرسوم در تیاتر کودک امروز ، تنها برای سرگرم شدن، نیاز به فضایی صمیمی و به دور از تنش را احساس میکند تا برای دقایقی خود را دخیل در داستان و نه در مقابل آن ببیند.
داستان های ایرانی با وجود سادگی در بیان قصه سرشار از جذابیت ها و نکات ظریفی هستند که با بیانی شیوا و صریح و به دور از تملق برای کودکان به راحتی قابل پذیرش بوده و خواهند بود.
در این نمایش سعی کرده ایم با اندکی تغییرات ، داستان های قدیمی اما آشنای کودکان را با فضای امروزی مطابقت دهیم تا علاوه بر مرور آن برای کودک امروز و آشنایی هرچند جزئی با داستانگویی و پرده خوانی اورا به دوباره خوانی این قصه ها تشویق کنیم.
و اما سخن آخر ، کودک امروز سرشار از نبوغ و خلاقیت و تفکری باز است ، با ساده ترین بازی ها میتوان به این خلاقیت فکری سمت و سویی صحیح داد .
تلاش کردیم با تغییر در داستان های آشنا در مقابل چشمان کودکان به آنها نشان دهیم که میتوان حتی به کلیشه های همیشگی نگاهی جدید کرد. نگاهی که زاده ی تخیل اوست.

 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
بلوار کشاورز، خیابان حجاب،داخل پارک لاله، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
تلفن سالن : ۸۸۹۶۶۱۱۹ – ۸۸۹۸۰۷۲۱
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ – ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
 ۱۷:۳۰
 ۴۰ دقیقه
 ۶,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *