نمایش «کالون و قیام کاستلیون» تمدید شد


نمایش «کالون و قیام کاستلیون» به کارگردانی آرش دادگر به درخواست مخاطبان تمدید شد.

کالون و قیام کاستلیون

به گزارش تئا‌تر فستیوال ، «کالون و قیام کاستلیون» که از ۹ آذرماه به صحنه رفته و قرار بود یک ماه اجرا داشته باشد، با استقبال هنرمندان و مخاطبان تئا‌تر روبرو و در نتیجه تا ۲۵ دی ماه تمدید شد.

در این نمایش مهران امام‌بخش، کامبیز امینی، آرش دادگر، یعقوب صباحی، حسام منظور، فرید قبادی، عمار عاشوری، مریم راسخ‌، ‌مهراب رستمی، امیر رجبی، علی کوشا و علی میرنژاد ایفای نقش می‌کنند.

نمایش «کالون و قیام کاستلیون» نوشته حمیدرضا نعیمی، یک برداشت آزاد از رمان «وجدان بیدار» اشتفان تسوایک است که اعتراضی به تفسیرهای دگماتیستیک و رادیکال کلیسای قرون وسطی از دین است. این نمایش معترض است به تصویری خشن و آزاردهنده از مقدسات برای مریدان و کشیش‌ها که توصیه کالون برای پیروان خود است؛ مریدانی که اندیشیدن را فراموش کرده و درگیر ظواهر و شعائر توصیه شده کالون هستند و ذره‌ای به دنبال تفکر و عقلانیت نیستند.

تا کنون هنرمندانی و سرشناسانی چون کیومرث مرادیی ، حسین کیانی، فریندخت زاهدی، کیومرث‌پور احمد، بیژن میرباقری، پیام فروتن، اصغر همت، ابراهیم پشت کوهی، خسرو معصومی، مسعود آب پرور، مهناز محمدی، امیرکاوه آهنین جان، پژمان جمشیدی، لیندا کیانی، سهیلا گلستانی، تینو صالحی، هوتن شکیبا، حمیدرضا افشار، رامین سیار دشتی، آرش مجیدی، محسن حسینی، رایا نصیری، صبا کمالی، الهام جعفر‌نژاد، سحر صباغ سرشت، رابعه اسکویی، حسین فلاح، نیلوفر پارسا و سعید شاهسواری به تماشای «کالون و قیام کاستلیون» نشستند.

این نمایش تا ۲۳ دی ماه، هرشب به جز شنبه‌ها، ساعت ۱۸، در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *