نمایندگی شورای منطقه‌ای تئا‌تر آسیا پاسیفیک به ایران واگذار شد


با تلاش گروه ایرانی حاضر در اجلاس جهانی ITI، نمایندگی شورای منطقه‌ای آسیا پاسیفیک به کشور ما واگذار خواهد شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئا‌تر فستیوال به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، در حاشیه اجلاس جهانی ITI، جلسه فوق العاده شورای منطقه‌ای آسیا پاسیفیک به ریاست سون شین مدیر این شورا، برگذار شد.
در این جلسه عنوان شد که به دلیل گستردگی آسیا، نیاز است که در این قاره تقسیم بندی منطقه‌ای شده و هر منطقه به یکی از اعضاء واگذار شود.
این تصمیم‌گیری به رأی گذاشته شد که ایران نیز خود را کاندیدای نمایندگی کرد بعد از سخنرانی و دفاع حسین طاهری مدیر کل هنرهای نمایشی، نتیجه رأی‌گیری به این شکل اعلام شد: «اداره آسیای مرکزی و شمال به ایران، اداره بخشی از جنوب و جنوب غربی به بنگلادش و اداره نیم دیگر جنوب و جنوب شرقی به فیلیپین واگذار شود.»
این مصوبه به شورای مرکز اعلام و مقرر شد توسط این شورا تصویب و اعلام شود. گفتنی است که برای این انتخاب، نمایندگان کشورهای عربستان، بنگلادش، پاکستان، سریلانکا و مغولستان از ایران دفاع کرده و به کشور ما رأی دادند.
بخش دیگری از اجلاس جهانی ITI به معرفی جشنواره‌های جهانی مورد تأیید ITI اختصاص داشت. پیشنهاد اعضاء برای خلق یک جشنواره معتبر جهانی که همه کشورهای عضو در آن نقش بیشتری داشته باشد از جمله این مباحث بود. نکته تأسف برانگیز در این بخش نبود نام جشنواره‌های بین المللی تئا‌تر ایران در جداول ITI بود که این امر با اعتراض حسین طاهری روبرو شد، زیرا ۳۰ درصد حاضرین در اجلاس، پیش از این با عناوین مختلف در جشنواره‌های ایرانی شرکت کرده‌اند! اعضای کمیته این اعتراض را پذیرفتند و مقرر شد نمایندگان ایران این جشنواره‌ها را معرفی و از آن‌ها دفاع مجدد کنند. شایان ذکر است که به گفته مدیر کمیته IFF در سال‌های گذشته در این مورد مکاتباتی با ایران انجام شده که به هیچکدام از نامه‌های ارسالی پاسخی داده نشده است!
گفتنی است که سی و چهارمین مجمع جهانی ITI در ایروان ارمنستان در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *